22 AĞUSTOS KOVA BURCUNDA MAVİ DOLUNAY:

22 AĞUSTOS KOVA BURCUNDA MAVİ DOLUNAY:

 22 AĞUSTOS KOVA BURCUNDA MAVİ DOLUNAY:

Aynı burçta bir ay içinde iki kez oluşan ay-güneş karşıtlıklarına mavi dolunay adı verilir. Sabit burçlar aksında oluşan Mavi dolunay, Jüpiter’yen etkide iyimserlik, şans ve başarı kapılarının açılmasını işaret etmekte. Dolunay’ın Kova burcunda oluşu, hümanizm etkilerini beraberinde getiriyor, özellikle bir gruba bağlı olarak hareket etmek, özgün ve farklı aynı zamanda klasik yapıların dışına çıkmayı arzu eden yapıda oluşuyla ve anaretik dediğimiz artık sonlanmalı bitişli bir olayın bir amacın sonuna gelen durumlarla ilgili olarak birlikte hareket etmek başarıya ulaşmayı da kolaylaştırıyor olacak. Jüpiter’in dolunay’la kontağı, bu etkiyi büyütmek daha iyiye ulaşma temasını taşımakta.

Gökyüzü, 20 derece 37 dakikayla, değişimin ve şartlara esneklik gösterildiğinde olumlu, bolluk ve bereket enerjisinin çalışacağı bir dolunayı müjdeliyor. Jüpiter retro konumunda geriliyor ve kova burcunda peregrin pozisyonda ancak, kova Jüpiter’i Satürn’ün zor ve sınırlayıcı etkisini yumuşatma etkisini göstermekte. Bu konfigürasyon geçmiş 8 Ağustos’taki yeni ay’la bağlantılı olarak bu dönem hangi konularda adım atmışsak, başlanılmış hamlelerin sonlanmamış konuların bitimi ve farkındalık kazanmamızla ilgili şansı çalıştırıyor olacak. Jüpiter’in bu güzel etkisi, 29 Aralık 2021 günü retro’dan çıkıp balık burcu transitine başlamasına kadar sürecek.

Dolunay yöneticisi Satürn’ün zodyağın küçük iyicili Venüs’ü desteklemekte. 90’lık aksta, karmik Ay düğümleriyle ve Venüs’le aksta, Vulcanus ile birlikte olan mavi dolunay, hem ilişkiler genelinde, hem para piyasalarıyla ilgili olarak fişek gibi bir etkiyle yol alacak, Cupido oğlak etkisinin oluşu, aile kurma, uzun süreli arkadaşlıklarda evlilik kararı alma etkisini çalıştırıyor olacak. İş bağlantıları, ortaklıklar, yeni gruplar içinde faal çalışma planları etkisi öne çıkacak.

Türkiye haritasına baktığımızda, 3-9 aksı etkide. Anlaşmalar, yurtdışı hukuki konular, Türkiyenin dış ticareti, uluslararası ticaret, ithalat-ihracat. Hava yolu ve deniz taşımacılığı, uluslararası işbirlikleri, toplantılar, kanunlar, hâkimler, savcılar, avukatlar. Yükseköğrenim, üniversiteler, akademisyenler, üniversite öğrencileri, öğretmenler, bilimsel kuruluşlar, yayıncılar. Din adamları, camiler’le ilgili gündem öne çıkıyor olacaktır. Haritada Pluton’un deklinasyon dışında ilerlediğini görmekteyiz. Bu anlamda ülkemiz açısından önüşümün zor ve dramatik olacağı bir sürece girildiğini ifade etmekte.

Asteroitlere baktığımızda, Hera asteroiti, mantık evliliklerinin tercih edileceğini, Apollonia etkisiyle, özellikle deniz aşırı ve uluslararası ticari ilişkilerin öne çıkacağını ifade etmekte.

Yükselen burçlara baktığımızda;

Koç (21 Mart-19 Nisan)
Dolunay arkadaşlar, gruplar, iş ve kariyer kazanımları, gelecek planları kurmayla ilgili onbirinci evinizdeyken, Venüs şimdi ortaklıkla ilgili 7. Evinizden durumunuzu destekliyor. Yoğun bilgi ve efor sarfedeceğiniz, para kazandıracak projelere ekipçe odaklanacağınız bir dönem.

Boğa (20 Nisan-20 Mayıs)

İş ve kariyeriniz, toplumsal vizyonunuz şimdi küçük iyicil Venüsle güzel bir etkileşimde ve destek almakta. Çalışma ve çabaların karşılığı artık maddi ve manevi olarak gelmeye başlıyor. Çalışma ortamındaki arkadaşlık aşka dönüşebilir.

İkizler (21 Mayıs-20 Haziran)

Akademik kariyer, yurtdışı kontaklı ilişki ve işler, yatırıma dönüşebilir. Farklı kültürde bir partner hayatınıza girebilir. Eğitim ve sınavlar, başarılı geri dönüşlerle sevinmenize neden olurken, çabaların karşılığını almaya başladığınız bir dönem. Eğer hala bitirilmemiş konular varsa Aralık ayına kadar fırsatı kullanmalısınız.

Yengeç (21 Haziran-22 Temmuz)

Ortak paralar, eş ve birebir iş yaptığınız kişilerden gelen gelirler, dışardan beklenilen maddi yardımlardan destek alarak bütçenizi rahatlatıyorsunuz. Ebeveynlerden maddi manevi desteği sağlarken, duygusal anlamda güvende hissetmeniz söz konusu olacak.

Aslan (23 Temmuz-22 Ağustos)

İş ortaklığı, birebir iş yapılan kişilerden gelen teklifler artıyor. Eşle ve ortaklarla ilişkilerden olumlu destek alırken, uzun vadede sağlam ilişkiler kurma adına olumlu bir dönem olarak önünüzü görme zamanını ifade ediyor.

Başak (23 Ağustos-22 Eylül)

Mavi dolunay iş ve çalışma hayatınızda ek gelir sağlamak, ortaklaşa maddi kazanç elde etmek, bütçenizi büyütmek adına güzel etkiler vadediyor. Hem kişisel bakım hem sağlığınız anlamında olumlu ve güzel bir dönem olarak öne çıkıyor. eğer şimdiye kadar bu konularda gerçekleştirmediğiniz şeyler varsa artık 26 Aralığa kadar şanslı ve fırsatlı dönemi yakalamanız adına olumlu bir zaman dilimi.

Terazi (23 Eylül-22 Ekim)

Yurtdışı konular, akademik süreç, hukuki davalar, uzak yerlerle ticari/özel ilişkilerde şanslı etki öne çıkıyor. Uzun vadeli bu konularda somut bir sonuç alma adına fırsatlar söz konusuyken, yeni bir aşk ilişkisi gündeme gelebilir.

Akrep (23 Ekim-21 Kasım)

Ev hayatı, ebeveynler, huzur bulduğunuz alanda izole olmak, kendinize, evinize, ailenize ve aile büyüklerine zaman ayırmak, sosyal alandan ve işten izole olmak, inzivada kalarak medidatif çalışmalar yapmak enerjetik olarak bir sonraki yeni ay dönemine güzel ve dingin başlamanıza neden olacaktır.

Yay (22 Kasım-21 Aralık)

Mavi dolunay iletişim evinizi harekete geçirirken, sosyal alanlar ve arkadaş grupları içinde romantizm dolu bir ilişki başlayabilir. E-ticaret, web bağlantılı işlerden para kazanmak, medya, yayıncılık, reklam, organizasyon ve tanıtımlar, her türlü, yazılı sözlü ifadeyle kendinizi ön plana çıkarmak için güzel fırsatlar yakalama adına oldukça olumlu zaman dilimi.

Oğlak (22 Aralık-19 Ocak)

Maddi kazançlar ve yeni para kaynakları ayağınıza geliyor. İş ve kariyerden gelen paralarda artış, terfi yapılan işlerle tanınma, statünün yükselişi söz konusu olacak. Yeni hamleler, projelerle ilgili sorumluluk alma adına yoğun bir zaman dilimi içine giriyorsunuz. Bütçeyi toparlamak, alma-verme dengesini bulmaya çalışacağınız bir dolunay.

Kova (20 Ocak-18 Şubat)

Dolunay sizin evinizde gerçekleşiyor. Kaybettiğiniz paraların hukuki savaşını vereceğiniz bir dönem. Yurtdışı bağlantılı işler, akademik kariyer, mahkemeler, davalar, uzaklarla ilintili ticari konular gündeme geliyor.

Balık (19 Şubat-20 Mart)

On ikinci evinizde gerçekleşen mavi dolunay zodyağın iyicili Venüs’ten destek almakta. Spirütüel çalışmalar yapmak, medidatif gruplar içinde yer almak isteyebilir, bu alanlarda duygusal paylaşımlar, ruhsal anlamda derinleşmenize neden olurken, ruhsal anlamda şifalanmanıza neden olacaktır.

Sevgiyle…

Uranyen Astrolog
Melek Füsun UYSAL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
1
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
şimdi ara