23 KASIM İKİZLER DOLUNAYI

23 KASIM İKİZLER DOLUNAYI

 23 KASIM İKİZLER DOLUNAYI

23 kasım’da İstanbul saatiyle 08:39 itibariyle ikizler burcunun 00.52 derecesinde bir dolunay meydana geliyor. Dolunay anının haritasına baktığımızda yay burcu yükselmekte. Jüpiter ve retrograde hareketindeki Merkür de bu dolunaya eşlik etmekte.

Dolunay zamanları, duyguların açığa çıktığı birer hasat zamanıdır. Bireysel olarak ve toplumsal anlamda yoğun bir şekilde ortaya çıkar. Zodyaktaki 3 ve 9. Evlerin sahibi ikizler ve yay, bilgi aksı olarak bilinir. İkizler bilgi toplar, yay ise bunu özgürce derinlemesine irdeler, araştırır, teori üretir ve bir felsefeye oturtur, birbirlerini tamamlayan bu aksın anlamı ise, yay’ın bilgi sahibi olmanın erdemli doğasıyla, ikizlerin, hızlı yüzeysel ve pratiğe dönüşmüş doğası arasında bir dengeye gelme hali söz konusudur.

Bu kez yay burcunda retrograde harekette bir merkür, dolunaya eşlik ederken, 8 aralığa kadar gölge yönleri etkili olacak. Özellikle ,iletişimde ön plana çıkabilir. Konuşarak bilgiyi iletmek veya almak yerine bu gerilimli bir tartışmayla bilgiyi almak veya yaymak şeklinde gerçekleşebilir. Geçmişteki bazı olaylar ve haberlerin tekrar gündeme geleceği ancak, İkizler ay da peregrin yani etkisiz bir şekilde konumlanmışken, yöneticisi merkür’ün Retro hareketi, iletişimin ve haber almanın doğasına aykırı ve bozuk çalışacağı, aldanma aldatılma, yalan haberler veya geçmişte ortaya çıkmamış ancak artık göz önüne serilen bir takım duyumlar anlamına da gelebilir. Merkür’ün ise jüpiter’le birleşimi, bu durumu çoğaltacak, fanatik bir tavır alacak,yayacak ve abartacaktır. Dolunay haritasının apexini oluşturan mars gergin bir açı oluşturuyor, bu anlamda cesur davranarak risk almak, bir takım sorunları getirebilir, ancak mars balık burcunda yerleşiminde ve bu öfkeyi içselleştirerek kendimize zarar verme anlamında da olabileceğini de ifade ediyor.

Dolunay’ın burçlara göre etkisi;

 

Koç ve yükselen koçlar; eğitim, yazma, iletişim, uzak akrabalar,mahkemeler, uzak yolculuklar, yurtdışı eğitim, sınavlar, ticaret, akademik kariyerle ilgili işler ,geçmişte yarım kalan yurtdışı işler, anlaşmalar gündeme gelecek.Bu konular başlığı altında gecikmeler, ertelenmeler,zorluklar engellenmeler gibi 8 aralığa kadar sabır gerektiren merküryen sorunlar oluşabilir. Ancak geçmişte kontak kurulan ve ilerlemeyen sekteye uğrayan bu konular bu dönem merkür retrosunun etkisiyle geri gelebilir ve sonuçlanabilir. Dolunayın etkisi ise yakın akraba, eğitim, kardeşler, komşularla ilgili geçmiş ve bilinmeyen konuları duyabilir bu konuyla ilgili karar almanız gerekebilir bu konularda farkındalıklar oluşturabilirsiniz ancak aceleci davranarak risk almak merkür retrosu süresince uygun olmayabilir. Sabırlı davranmakta fayda var.

 

Boğa ve yükselen boğalar; Merkür retrosunu etkisini ortaklarla olan işlerden , anlaşmalar, imzalanan evraklar,eşten gelen maddi kazançlar, menkul değerler, ödemeler,araba alım satımı, çocukların maddi kazanımları gibi konuları gündeme getirebilir. Bu konularda gecikmeler olabilir ancak geçmişte verdiğiniz borçların geri döndüğüne şahit olabilirsiniz.Ancak retroda karar almak için uygun bir zaman değil 8 aralık’tan sonraki dönem bu konularda adım atabilirsiniz. Dolunay ise sizin para evinizde gerçekleşiyor, para kaynaklarınızla ilgili yatırımlarınızı değerlendirmek isterseniz , yapılacak olan her türlü işlemde ve atılacak imzalarda dikkatli olunmasında fayda var ancak risk alınması için uygun bir dönem olmadığı için merkür retrosu bitimi olan 8 aralık civarı bu konulara başlamak daha iyi bir seçim olabilir.

 

İkizler ve yükselen ikizler; eş ve iş ortaklarıyla,danışanlarla, açık düşmanlarla ilgili konular,evliliğinizle ilgili konular geçmişten gelen konuşmalar gündeme gelebilir,evliliğinizi mercek altına alabilir, geçmişten gelen bir takım sorunlar varsa çözüme götürmek isteyebilirsiniz, ancak yeni evlilik kararı alan ikizler için 8 aralığa kadar, alacağınız bu radikal kararın artılarını ve eksilerini düşünerek adım atmak daha uygun bir zaman dilimi. İlişkisini bitiren ikizler ise partnerin geri dönüşüne şahit olabilir veya bazı konuşmaların ve kontakların gündeme geldiği görülebilir.Dolunayın etkisiyle ise olgun kadın figürleriyle ilgili konular, sağlığınız , fiziki görünümünüzü değiştirme, yapmanız gereken sağlık kontrolleri veya değiştirmeniz gereken beslenme tarzı veya kilo kontrolüyle ilgili farkındalıklar da geliştirebilirsiniz.

 

Yengeç ve yükselen yengeçler; gerileyen Merkür etkisiyle,hastaneler, sağlık problemleri,çalışma ortamındaki iletişim sıkıntıları,astlar, iş arkadaşları veya çalışanlarla ilgili bazı sorunlar olabilir, daha önce iş başvurusu yapıp cevap alamayan yengeçler varsa bu dönemde haber alabilir,rutin yapılan işlerle ilgili gecikmeler, yavaşlayan,askıda kalan olaylar gündeminize gelebilir. Dolunayın etkisiyle , kaygılar, bağımlılıklar konusu gündeme gelebilir. inzivaya çekilme, psikolojik anlamda içe çekilme olabilir, gizli kapaklı yapılan işler, arkadan yapılan ve şu ana kadar farkında olunmayan işler ortaya çıkabilir. Farkındalıklarla ilgili karar alma aşamasında 8 aralığa kadar bu konularda olumlu ve olumsuz yanlar düşünülmeli, fevri davranarak ya da ani kararlar alarak risk almak bu dönem uygun bir zaman dilimi değil.

 

Aslan ve yükselen aslanlar; arkadaş toplulukları, sosyal çevre , hobiler, aşk ilişkileri, flörtler, eşin sanatsal ve sportif aktiviteleri, sanatsal çalışmalarda geri gidişler, 8 aralığa kadar sürecek askıda kalma durumu, yavaşlamalar çocuklarla ilgili konularda bazı alınması gereken ancak ilerlemeyen, yada yavaş ilerleyen durumlar söz konusu olabilir, ancak, çocuk sahibi olmakla ilgili daha önce yapılmış ama sonuç alınmamış tedavilerin bu kez başarılı olabileceğine şahit olabilirsiniz, ya da eski aşklar geri gelebilir ve onunla ilgili haberler duyabilirsiniz.Dolunayın etkisiyle, sosyal ilişkiler, arkadaş toplulukları konusunda farkındalık sahibi olabilir bilmediğiniz bir şeyin açığa kavuşması söz konusu olabilir.Veya idealler ve hayallerin yeni bir boyut kazanması, bir karara varma aşamasına gelinmesi söz konusu olabilir.

 

Başak ve yükselen başaklar; Merkür retrosunun etkisiyle, aile büyüklerinizin sağlığı, çocukların iş hayatları, sağlıkları, eşin annesiyle ilgili konular gündeme gelebilir.Ev almak, satmak, taşınmak, bu konuyla ilgili atılan imzalara çok dikkat etmek gerekli, aile ilişkileriyle ilgili farkındalıklar, geçmiş konular açılabilir, baba evinden ayrılma kararı verilebilir, dolunay etkisiyle kariyer ve iş hayatında farkındalıklar,değişimlere karar vermek,ya da uzun süreden beri kafanızı kurcalayan bu konular artık nihai kara vermeniz gerektiğinin farkına varabilirsiniz, iş ve kariyerle ilgili bilinmeyen konular ortaya çıkabilir. Ancak bu konularda bu dönem cesur davranarak 8 aralığa kadar yeni bir adım atmak için uygun bir süre değil.

 

Terazi ve yükselen teraziler; Merkür retrosu , yakın arkadaş, kardeşler,akraba, komşularla ilgili yanlış anlaşılmalar, iletişim kazaları gündeme gelebilir, yapılan ticaretler,eğitim,sınavlar, öğretim,yazım işlerinde sorunlar bir takım sekteler , sosyal medyada bazı yanlışlıklar, internet alışverişlerinde sorunlar çıkabilir,seyahat planlarında 8 aralığa kadar bazı aksilikler olabilir. Dolunayın etkisiyle yurtdışı konular, hayat felsefesi,yabancı kültürler, akademik kariyer, eğitimlerde, mahkemelerle ilgili bazı konularda farkındalıklar, bilinmedik bazı konular gündeme gelerek, değişim gerektiğini düşünebilirsiniz. Ancak merkür retrosunun etkisindeyken risk alınmaması daha uygun olur.

 

Akrep ve yükselen akrepler; maddi kazanımlarda ve finans kaynaklarıyla ilgili gecikmeler bir takım sorunlar olabilir ancak geçmişte kalan alacaklarınız bu dönem geri gelebilir. Para kazanmayla ilgili bir takım planlar ve projeler içinde olabilirsiniz ancak yatırım ve karar açısından uygun bir dönem değil.Hobilerden gelen kazançlarla ilgili yine bazı projelerin askıda kalması söz konusu olabilir. Dolunayın etkisi, eş ve ortakların para kaynaklarıyla ilgili farkındalık sahibi olabilir, doğru yatırım yapma konusunda plan ve projeler yapılabilir, ödemeler, borçlar, geçmişten gelen maddi konular,gündeme gelebilir, ancak ,bu dönemde risk almamak gerekiyor, 8 aralığa kadar beklemede kalmak daha uygundur.

 

Yay ve yükselen yaylar; Merkür retrosu birinci evinizde geri gidiyor, dış görünüşle ilgili değişimler yapmamakta fayda var, ancak bu dönem kilo problemi söz konusu olabilir, jüpiter sizin burcunuzda parlıyor, dikkat çekme konusunda oldukça etkin bir dönem olabilir, kendinizle ilgili ve genel hayatlınızla ilgili, örneğin, iş , evlilik, çocuk gibi radikal kararlar alabilirsiniz , dolunay etkisiyle, eşiniz , partneriniz, ortaklık yapılan kişiler, ortaklık ve anlaşmalar, açık düşmanlar, aile büyüklerinin maddi faydasıyla ilgili konular gündeminizi oluşturabilir, daha önce duymadığınız konuları duyarak bu konuları irdelediğiniz bir zaman dilimi olabilir. Net kararlar alma konusunda 8 aralıktan sonraki tarihi beklemekte fayda var.

 

Oğlak ve yükselen oğlaklar; Merkür retrosunda , farkına varmadığınız ve etkinizin dışında gelişen gizli düşmanlıklar, arkadan çevirilen işler ortaya çıkabilir, geçmişte kalan bazı sorunların gündeminize geldiğini görebilirsiniz. Gizli kapaklı yapılan işlerin de ortaya çıkarak insanların bunu görmesi söz konusu olabilir.Bazı sağlık sorunları olabilir.Aynı zamanda inzivada olarak , ruhsal anlamda şifalanma, olgunlaşma , hayata ve yapılacak olan plan projelere karşı bir tür hazırlık yapma aşaması söz konusu olabilir. Dolunayın etkisiyle, sağlık problemleri ortaya çıkabilir, iş ve çalışma konularıyla, astlar, iş arkadaşlarıyla ilgili bazı sorunlar, yavaşlamalar, ertelenmeler ortaya çıkabilir, 8 aralığa kadar bu konularda sabırlı olmak ve risk almamakta fayda var.

 

Kova ve yükselen kovalar; arkadaşlar sosyal çevre, dernekler, organizasyonlar içindeki iletişimler konusunda bazı aksilikler ,sorunlar ve elemeler söz konusu olabilir, ya da geçmişte yaşanmış arkadaş ve sosyal ilişkilerle ilgili sorunlar çözüme kavuşabilir, dolunay etkisiyle, idealler konusunda farkındalıklar kazanabilir, bulunduğunuz sosyal ortam ve arkadaşlar arasında bilmediğiniz konular ve konuşmaları duyabilirsiniz, görmediğiniz konuları görebilirsiniz,aşk ilişkileri, çocuklar,hobiler ve sanat konuları, spor faaliyetleriyle ilgili, kararlar verebilirsiniz,ancak bu dönem özellikle 8 aralığa kadar risk almamaya ve çabuk ve ani hareket etmemekte fayda var.

 

Balık ve yükselen balıklar; Merkür retrosunun etkisiyle iş ve kariyer hayatınız ve toplumsal statünüz konusunda ya da iş hayatında beklediğiniz terfiler konusunda, bazı sorunlar gündeme gelebilir, gecikmeler, ve yavaşlamalar olabilir, ancak daha önce bir iş başvurusu yapılmış ve yanıt alınmamışsa, haber alınabilir,aile büyükleri, yuva, ev konuları, çocuklarla ilgili konular gündeme gelebilir.Dolunay etkisiyle, ev ve aileyle ilgili farkındalıklar ortaya çıkabilir, ev ile çalışma hayatı arasında kalınabilir, bu konuyla ilgili temel kararlar alabilirsiniz, ancak karar alma konusunda bu dönem alınan riskler yanlış adımlara neden olabilir, 8 aralığa kadar merkür retrosunun bitimini beklemekte fayda var.

 

 

isar cap Uranyen&Karma Astrolog

Melek Füsun UYSAL

astrouranyen@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
1
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
şimdi ara