4 ARALIK MERKÜRYEN GÜNEŞ TUTULMASI:

4 ARALIK MERKÜRYEN GÜNEŞ TUTULMASI:

 4 ARALIK MERKÜRYEN GÜNEŞ TUTULMASI:

4 aralık 2021 tarihindeki güneş tutulması, 12 drc yay burcunda olacak. ikizler-yay aksının son tutulması olan ve gökyüzü etkisi, Yay burçlarının 1-7 aralık arası aralık ayı doğumlular, değişken burçların yay/ikizler/başak/balık burçlarının 7 ve 17 derece aralığında önemli gezegenleri olanlar yaklaşık 6 ay boyunca bu tutulmadan birincil derecede etkilenirler.

Ateş grupları olan Aslan, Yay, Koç burçlarında önemli gezegenleri olanlar bu süreçten olumlu etki alırlar.

152 nolu saros ailesine ait bu tutulma güney bendinde gerçekleşecek, 2003 yılı tutulmasıyla benzer etkide oluşan bu gökyüzü görünümü Türkiye’den görülmez, tutulmanın hattı, rusya, iran’ın güneyi, Kazakistan, Özbekistan, Afganistan ve Pakistan hattı üzerinden geçmekte. Özellikle Özbekistan,Türkmenistan sınırlarının Marsiyen enerjiyle tetiklendiği bu tutulmada, gerginlik ve savaş atmosferinin olabileceği öne çıkıyor.

Türkiye haritasında 6. Evde oluşacak bu tutulma, Merküryen tutulma, deklinasyon dışı Venüs ve Merkür, özellikle ekonomi piyasalarının dizginlenemez başı boş bir etkide olacağını ifade ederken, tutulma Rastaban sabit yıldızıyla kavuşumda. 2. Dekanatta oluşacak, tutulma yöneticisi jüpiter, 3. Ev girişine yakın, kişiler arasında anlaşmazlık fikir ayrılıklarıyla özdeşleştirilmiş. Toplumun genel sağlığı, çalışan ve memur kesimi, ordu, polis, işçi kesimi, başkan yardımcısı, milletvekilleri, kafeterya ve lokantalar, her türlü hizmet sunan yerler, sağlık personeli, doktorlar, sağlık sektörü konularını ele alır.

Tutulmaya eşlik eden Sisyphus yay burcu temalı asteroiti, hiç yılmadan, mümkün olmasa bile inanılan hedeflere ulaşmak için sebat göstererek tekrar tekrar çaba göstermeyi işaret eder, bu anlamda para piyasalarının inişli çıkışlı etkilerini göreceğimiz bir zaman dilimini işaret ederken, bu etkiyi manipüle eden karşıt yerleşimdeki karaay lillith faktörü randıman sağlamakta zorlanılacağını ifade etmekte.

Tutulma haritasında Neptün/Venüs/Mars arasında oluşacak “golden triangle” açı, özellikle, pandeminin yükselişe geçmesiyle birlikte pandemi ilaç alternatiflerinin çoğalacağı ancak fiyatlarda artış veya ilaç bulunamama durumunu öne çıkaracağını ifade etmekte.

yükselen burçlara göre bakıldığında;

yükselen koç; tutulmayı yurtdışı konular, hukuki süreçler, uzak yerlerle bağlantılar, akademik kariyer, eğitimler konusunda yaşar.

yükselen boğa; tutulmayı, ortak paralar, eşin kazancı, nafaka, kredi, burs, dışarıdan beklenen maddi destekler konusunda yaşar.

yükselen ikizler; tutulma karşıt burcunuzda, eş, ortak, bire bir çalışılan kişiler, partnerlerle ilişkiler konusunda yaşar.

yükselen yengeç; tutulmayı, iş ve çalışma hayatı, çalışma ortam ve düzeni, astlar, sağlık konuları, evcil hayvanlar konusunda yaşar.

yükselen aslan; tutulmayı, çocuklar, aşk hayatı, yatırımlar, spor ve sanat faaliyetleri, bebek sahibi olma konusunda yaşar.

yükselen başak; tutulmayı, ev, aile, ebeveynler, gayrimenkul alım-satım, kiralama, yer değiştirme konusunda yaşar.

yükselen terazi; tutulmayı, eğitimler, yakın çevre, kardeşler, anlaşmalar, yazılı sözlü ifade, ticaret, medya, yayıncılık konusunda yaşar.

yükselen akrep; tutulmayı, yeni kazançlar, yeni para kaynakları elde etmek konusunda yaşar.

yükselen yay; tutulma sizin burcunuzda, bireysel motivasyonları, dış görünüm, kendine yatırım yapma konusunda yaşar.

yükselen oğlak; tutulmayı, izole olma, kapalı alanlarda performans(okul-hastane..)spiritüel konular, kötü alışkanlıklardan arınma ve bir sonraki hamleye hazırlık şeklinde yaşar.

yükselen kova; tutulmayı, sosyal alanlar, gruplar, arkadaş çevreleri, iş ve kariyer getirileri konusunda yaşar.

yükselen balık; tutulmayı, iş ve kariyer, toplumsal vizyon konusunda yaşar.

Sevgiyle…

Uranyen Astrolog
Melek Füsun UYSAL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
1
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
şimdi ara