6 EKİM MARSİYEN TERAZİ YENİ AY’I

6 EKİM MARSİYEN TERAZİ YENİ AY’I

 6 EKİM MARSİYEN TERAZİ YENİ AY’I

Merkür retrolu marsiyen yeni ay:

6 ekimde gerçekleşecek terazi yeni ay’ı, marsiyen temada, yöneticisi Venüs’ün akrebin zor derecelerinde güney ay düğümüyle kavuşum yaptığını görmekteyiz. Bu konfigürasyona maddi açıdan baktığımızda, birikimleri bir yere yönlendirmekte güçlük çekildiğini veya bütçe dengelemekte zorlanmaları ifade ettiği gibi, para piyasalarında sıkışık bir sürece işaret etmekte, ilişkiler bazında baktığımızda varolan ilişkilerde sadakat ve duygusal güvence konusunda sorgulamalar ve testten geçecek bir zaman dilimini ifade etmekte.

Türkiye haritasının,4. Evinde gerçekleşecek terazi yeni ay’ı, hukuk, muhalefet, siyasi gündemler, topraklarımızla ilgili konular, gayrimenkul konuları, Muhalefet ve hükümet cephesindeki uzlaşma-ayrışmalar, daha agresif bir politik gündem durumları, Asc ile birlikte Facies sabit yıldızının teması olan, hırslar, kontrolsüz zorlayıcı bir takım yaptırımlarla ilişkili olarak öne çıkmakta. Yeniay yöneticisi venüsün toliman yıldızıyla etkileşimi, geçmişle bağlantılı skandal ilişkilerin özellikle siyaset cephesiyle ilişkili olarak öne çıkacağını ifade etmekte.

13 derecedeki yeni ay özellikle yücelim yöneticisi Satürn’ün Retro’dan çıkışını ve yeni ay’a destek verdiğini görmekteyiz. Yeni varyasyonlara karşın, yeni fikirlerin etkisini göreceğimizi anlatmakta dirayet, sağlık ve hayat mücadelesinde dengeleri bulmaya çalışacağımız adeta zorluklara karşı “yıkılmadım ayaktayım” modu veren etki çalıştıracak. Özellikle hadesle ve Kronosla dikaçıda duran yeni ay virütik hastalıkların seyrinde ve mutant salgının artış sağlamasına ilişkin sağlık konularında bir takım kuralların hükümetler tarafından tekrar konulacağını, mutatif etkili virüse karşı yeni ilaçların piyasaya çıkacağı ve hayata geçirileceğinin altını çizmekte.

Mars-uranüs 150’liği hızlı karar ve hamlelerin görünmez zorlukları birlikte getirebileceğine, trafikte kaza ve yaralanmaların, ilişkilerde sonu düşünülmeden yapılan hamlelerin sonuçlarının negatif olacağını ifade etmekte. Finansal etkilere baktığımızda, özellikle altcoin piyasasında ani düşüşlerin devam etme potansiyelini dikkate almakta fayda var.

13 derece terazi Algorab sabit yıldızıyla kavuşumda. Böbreklerle ilgili kronik sıkıntıları olanların dikkat etmesi gereken bir süreç.
Satürn/Venüs/Neptün/artemis/chiron/lachesis ile aksta yer aldığını görmekteyiz. İlişkiler bazında, yeni ay’ın 15 gün boyunca , özellikle eski ilişkilerden gelen hayal kırıklığı ve ruhsal yaralanmaların evlilik ankisiyetesine dönüşmesi, bu konuda kişiler altından kalkamadığı sorumluluklar yüzünden, evliliğe gitmeme kararını hayata geçirebilir, evlilik veya uzun süreli ilişki kararında yol ayrımları, mevcut sıkıntıları çözmek yerine kestirip atma durumu, aynı zamanda ava giderken avlanma durumu bazı haritalarda çalışacaktır.

Özellikle ilişkiler açısından; güneşi ay’ı ve yükseleni 11-15 derece arasında olan terazi,oğlak,koç ve yengeçler bu dönemde hayatlarında ilişkiyle ilgili gündemler yaşayacaklar.

Bekarlar ve hayatında kimse olmayan kişiler için ise, karmik ilişkilerin başlangıç dönemine girmekteyiz. Her ne kadar Merkür retro seyrinde ve ağır gezegenlerin retro’da olsa bile, ani başlayan aşk ilişkileri, söz konusu olacaktır.

Yükselen burçlara göre yeni ay etkilerine bakacak olursak;

Yükselen koç; ortaklar, eş ile ilgili yeni kararlar ortaklıklar, parasal kararlar gündemde.

Yükselen boğa; yeni işe girme, çalışma ortamında yeni düzenler söz konusu.

Yükselen ikizler; çocuklarla ilgili yeni kararlar, yeni hobiler, yeni yatırım kararları,orta uzunluktaki seyahatler gündemde.

Yükselen yengeç; ev alım-satım, tadilat, taşınma, ebeveynlerle ilgili yeni kararlar öne çıkıyor.

Yükselen aslan; eğitimler, anlaşmalar, atılan imzalar, seyahatler, kardeşlerle ve yakın çevreyle gündemler söz konusu.

Yükselen başak; yeteneklerden para, yeni maddi kazançlar, yakın çevre ve arkadaşlarla olumlu iletişimler söz konusu.

Yükselen terazi; bireysel motivasyonlarda kararsızlıklar, maddi konularda bütçe dengeleme zorlukları söz konusu.

Yükselen akrep; gizli düşmanlar, insiyatif dışı istenmeyen gelişmeler, inzivada olma, içe dönme zamanı.

Yükselen yay; yeni sosyal ortam ve arkadaşlıklarda aktif olma, grup aktiviteleri içine girme, çevreyi genişletme zamanı.
Yükselen oğlak; iş ve kariyere odaklanmak, yeni işe girmek veya terfi almak öne çıkıyor.

Yükselen kova; hukuki konular, eğitimler, uzaklar ve yurtdışı bağlantıları,medya,ticari konularda başlangıçlar.

Yükselen balık; ameliyatlar, eş ve ortağın paraları, dışarıdan beklenen maddi destekler, kredi, borç,burs,nafaka konularında yeni gelişmeler öne çıkıyor.

Uranyen Astrolog
Melek Füsun UYSAL

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
1
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
şimdi ara