VENÜS BURÇLARDA:

VENÜS BURÇLARDA:

 VENÜS BURÇLARDA:

Venüs koç yerleşiminde ilişkide adeta doğuştan cesaret savaşçısı arketipine sahiptir. Aşk ve flört etme anlamında adımı ilk atan kişidir, zaten ilklerin efendisi koç, venüs’te konumuna göre zararda çalışır. Bu aslında, venüs’ün ihtiyacı olan huzur, romantizm ve soft duyguların aksine daha agresif etkiler çalıştırıyor olduğunu ifade etmektedir. Hayır’dan anlamaz, zoru başarırım imkansız biraz zaman alır kafa yapısına sahiptir. Girişimci ve bağımsız aşkı ifade etme stilleri çılgınca “ben” merkezli olabilir, ancak onlar için varsa, ateş burcunda yerleşimi olan karşı taraftaki kişi bu yaklaşımı çekici bulacaktır.

 

Bu yerleşimde, çocukça ve sabırsız olunsa bile, masum bir tarafta vardır aslında. Venüs koç umutsuzca fetih bağımlısıdır. Natal haritadaki Venüs koç, Bir ilişkinin taze ve yeni kalması çok önem verir, aksi takdirde hevesi ve aşkı yavaşça soğumaya başlayabilir. Harekete geçmek koç venüsü için zaten ona cazip gelen taraftır, bu anlamda, karşı tarafın zor elde edilmesi koç venüsüne ilginç gelebilir. Onlara karşı açık ve dürüst olunmalıdır. Natal Venüs koç burcu yerleşiminde, doğuştan mevcut olan spontanlıkla gereksinimlerini beslenmesi gerekir. Önderlik etmek yaşam amacı halindedir.

 

Venüs koçta transitteyken kaprisli tarafımız öne çıkar. Rekabet normaldir zira, Venüs koç’un yöneticisi mars zaten bunun için yaratılmıştır ve mutlaka rekabette üstesinden gelir. Ve öncü bir ateş grubu olan koç yerleşimindeki Venüs’te, kapıyı çalma cesaretini buluruz, özel ilişkilerden ilk adımı atar, gerisini getirmeyi ve istikrarlı bir ilişki için çaba gösterme durumunu karşı tarafa bırakırız.

 
 
 
 

VENÜS BOĞA BURCUNDA:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Venüs boğadayken doğal evindedir, rahat konumdadır ve enerjisini güçlü bir şekilde, olumlu yönde ortaya çıkarır. Boğa Venüsü, genel olarak zevk temasıdır ve bizi çeken şeydir, maddi şeylere bağlanmaya ve sahiplenmeye isteklidir. Boğa venüsünün genel doğası, bolluk ve refah, maddi kazançlarda artmayı ifade eder.
 

Natal haritadaki yerleşiminde, zevklerle bağlantılıdır. Lüks ve estetikle ilgili mesleklerle ilgilenen insanlar için ideal bir yerleşimdir. Nitekim, ilişkilerle ilgili olarak, Boğa halkındaki Venüs istikrarlıdır ve sabittir, değişikliklerden hoşlanmaz. İlişkilerinde huzur ve istikrarlılık boğa venüsünün arzu ettiği durumdur. Bu nedenle, 5 duyunun kullanımını uygulayacaktır. Yemek yemek, müzik, kokular ve çok fazla fiziksel temas, boğa venüsüne büyülü gelen unsurlardır. Böyle bir yerleşimi olan insanlar doğru insanı bulduklarına inandıklarında sadakat gösterirler.

 

Öncelikle, Fiziksel güzellik, ilişki seçme konusunda önemli bir rol oynar. Sevgi gösterileri, onlar için de bir zorunluluktur. Natal haritadaki boğa venüsü, ilişkisine sahip çıkar, aynı zamanda kıskançtır da. Bu doğumsal yerleşimin doğal bir etkisi olarakta, sadece maddi konular üzerinde değil aynı zamanda insanlar üzerinde de güçlü bir sahiplenme duygusunu hissederler.

 

Venüsün boğa burcundaki transiti, zevklere aşırı düşkün ve lüks bir sevgili getirebilir hayatımıza. Venüsün boğadaki transitindeyse, maddi varlıklarla bağımlılık, tembellik ve tensel zevklere eğilim etkisini ortaya çıkarır.

 
 

VENÜS İKİZLER BURCUNDA:

 
 
 
 
Venüs ikizler’i karşı cinste zekayı cazibe olarak görürler. Çoğunlukla bir akıl ve yarattıkları düşüncelere ilgi duyduklarından, bir kişinin fiziksel cinsiyetine daha az dikkat etme eğilimindedirler. Bu özellik mutlaka başka cinsellik biçimleri anlamına gelmez; Sevgilerinin birçoğu platonik olabilir ve çoğunlukla iletişim yoluyla kaliteli zaman geçirme isteklerini tatmin edecektir. Hayatlarında çoklu ilişkilere çekilebilirler, çünkü önce zihni, sonra bedeni görürler.
 

İkizler Venüsü, sosyal insanlardır, insanları keşfetmekten zevk alır ve uzun süre istikrarlı ilişkilerden hoşlanmazlar. Duygusal durumları ve tercihleri oldukça değişken olabilir.

Kıskançlıktan ve aynı zamanda başkalarının kendilerine uyguladığı herhangi bir baskıdan dolayı rahatsız olur ve uzaklaşma isteği duyar. Özgür ruhludurlar ve genellikle kendi duygusal ihtiyaçlarını başkalarının önünde tutarlar.

 

Her zaman neşeli ve flörtöz havada olur, arkadaş canlısı oldukları için de sevgili bulmaları zor olmaz. Aslında, daha çok sosyal çevrelerini genişletmek ve etrafta dolaşmak ve arkadaşlığın aşka dönüşmesi bir Venüs ikizleri için daha rastlanan bir durumdur.

 

İnsanlarla ciddi ilişkiler içinde dahi olsa davranışları bazen çocukça olabilir ve ikizler venüsünün yöneticisi Merkür’dür , nötr cinsiyettedir ve Jung’a göre bu karakter “ebedi ve büyümeyen bir çocuk”tur. İkizler Venüsü olgun yaşta istikrarlı ilişki kurabilir ve muhtemelen kendinden yaşça büyük insanları hayatına çekecek, içindeki çocuksu ruhu, olgun kişilerin ayakları yere basan tavrıyla dengeleyecektir.

 

Venüs’ün ikizler transitinde hava elementinin etkisiyle rahatça fikir değiştirip, bir ilişki bitmeden diğerine meyil edebilir, neşeli ve iyi geçirilen zamanlar, bazı derin ve ciddi bağlardan çok daha önem kazanır.

 
 
 
 

VENÜS YENGEÇ BURCUNDA:

 
 
 

Bir yengeç venüs’ü kolay kolay gerçek duygularını karşı tarafa yansıtmaz ancak zamanla güven kazandıktan sonra dış kabuğu kırılır ve artık aşkını hakettiğine inandığı kişiye gerçek duygularını ve özel dünyasını açar. Bir çok yengeç venüsü çocukluk aşkıyla evlenmeyi tercih edebilir. Zira erken yaşta evlilikler söz konusudur. Ancak ayrılmayı ve sevilmemeyi karşı taraftan reddedilmeyi kolay kolay hazmedemez ve duygusal şantajcı tarafı ortaya çıkar.

 

Ona rüyalarındaki sıcak aile ortamını sağlayabilirseniz, çocuklar, güvenilir bir eş, rahat bir yuva ortamı gibi.. o zaman sizinle birlikte hayatını birleştirmeyi tercih eder. Tabi ki mutfak evin kalbidir bir Venüs yengecine göre. Vermeye çokça sevgisi olduğundan çocuk sevgisi, hayvan sevgisi, doğa sevgisi yoğun olarak yengeç venüsünde vardır.

 

Transit Venüs yengeç burcuna geçtiğinde, evimiz, ailemiz, aile büyükleriyle ilgilenmek daha fazla önem kazanır, yemek yapmak, beslemek, aile ortamındaki kişilere ve evin içindeki konulara kol kanat germek bu zaman diliminde daha fazla öne çıkar.

 
 
 

VENÜS ASLAN BURCUNDA:

 
 

Aslan venüs’ü, gerektiği kadar beğeni kazandığında sevgisini karşı tarafa lütfeder.

Aslan venüs’ü için çocukları ve sahip oldukları ailesi, arkadaşları önemlidir, sabit bir ateş burcunda yerleşen Venüs, lüks tutkusunu, dikkat çekici stilini, abartılı ve çarpıcı olan her şeye ilgisini evine de yansıtır, ne kıyafetlerinde ne de ev dekorasyonlarında sahte objelere, markasız ürünlere meyil etmez, zaten dikkat çekmeyen şeylere de ilgisi yoktur.

 

Aslan venüs’ü için hiçbir şey sevgiden ve dostluktan daha önemli değildir. Herkesin ve herşeyin kendi dünyalarının etrafında döndüğünü düşünür ve merkezde olmayı isterler. Çevreleri tarafından alkışlanmak onları motive eder, sahnede olmak, duygularını beslemek, kendi egolarını parlatmak en önde gelen gereksinimleridir.

 

Transit Venüs aslandan geçerken, yetenek doğrultusunda, sahne sanatlarına eğilim öne çıkabilir, yaratıcı fikirlerde başarılı olabilirsiniz, arkadaş ortamında, sosyal ortamlarda dikkat çekici görünmeyi istemek gerek dış görünüm gerekse konuşma ve iletişim anlamında ön planda olma isteği yoğunluktadır.

 
 
 

VENÜS BAŞAK BURCUNDA:

 
 
 
Başak venüs’ü, aşkta ve arkadaşlıkta çok seçicidir. Adeta armutun sapı, üzümün çöpü misali karşı cinste ve hayatına giren kişilerde ister istemez defolu yan aramayı gayet güzel başarırlar. Ancak zor beğendikleri içinde hayatlarına az insan girer. Kendine göre en iyisini ve en uygununu bulduklarına kanaat getirdikten sonra evlenmeye karar verirler. Başakta Venüs yerleşiminde arkadaşı veya özel ilişkisi olan bir insanın, kendilerini gerçekten sevdiğini fark etmesi biraz zaman alabilir, çünkü doğası gereği temkinli, hassas ve duygular kendine saklıdır.
 

İlk adım asla bir Venüs başağından gelmez zira belli etmeseler de utangaçtırlar. Güvenmek ilişkiyi devam etmek için yeterince emin olmak bir başak venüsü için, birincil konudur, bunun için karşı tarafın karakterini, dış görünüşü, düşünce yapısını, adeta ameliyat masasına yatırırlar ve pratik yollarla iyi sonuç verebilecek ilişkilere çekilirler.

 

Romantik yanılsamalara karşı büyük ölçüde dirençlidirler, yani duygusal yanlarından çok mantıkları devreye girer, kolay kolay duygularını, analitik zekalarına tercih etmezler. Arkadaş veya sevgili içinde aradıkları şey hakkında son derece tedirgindirler. Bir başak venüs’ünü kandırmak adeta imkansızdır.Başkalarının kusurlarını görmezden gelemediklerinden, sevgilerinin içinde soğuk, eleştirel bir yan mutlaka vardır.

 

Transit venüs’ün başaktaki geçişleri, mevcut ilişkileri analiz etmeye, sorunları su yüzüne çıkarmaya, ilişkilerde kılı kırk yaran seçiciliğe meyilli olduğumuz zamanlardır.

 
 
 
 

VENÜS TERAZİ BURCUNDA:

 
 
 
Terazi venüs’ü, yönettiği yerde oldukça güçlü pozisyonda ve enerjisini olumlu yönde yansıttığı bir konumdadır. Çekici dış görünüşleri, büyüleyici kişilikleri Terazi’deki Venüs, akranları arasında popüler olma eğilimindedir ve arkadaş ve sevgili olarak çok rağbet görmektedir.
 

Birebir ilişkiler, bu bireyler için özellikle önemlidir. Natal haritasında terazi burcunda venüs yerleşimi olan kişiler, yalnız kalmaktan hoşlanmazlar ve bu durum, bireysel özgürlük ve bağımsızlıktan çok daha fazla anlam ifade eder.

 

Umutsuzca beğenilmek ve kişilerin onlardan hoşnut olmaları ve karşı taraftan onay alma arayışlarında olurlar, bazen diğer insanları “yansıtmak”, ya da başkalarının onayını alma ihtiyacında olmak yüzünden, karşı tarafın düşüncelerini kendi düşüncelerine tercih eder adeta ortayı ya da dengeyi bulma çabası içinde olurlar.

 

Diğergamlık, terazi venüsünü duygusal açıdan besleyen bir durumdur. Ancak dezavantajında terazinin bir kefesinin dozunun kaçması muhtemeldir çokça ortayı bulma, adilane davranma konularının yoğunlaştığı durumlarda, terazinin bir kefesinin baskın oluşu yüzünden, dengesiz davranışlar olumsuz yönü olarak ortaya çıkabilir.

 

Transit terazi venüsünde, her şeyin uyumlu ve huzurlu olmasını isteyebilir, insanlarla tartışmak ve sorunlarla yüzleşmek, başkalarını üzmekten kaçınmak için mevcut sıkıntılı olaylar göz ardı edilebilir veya sorunlar halının altına yeterince büyüyüp, çözülemez hale gelinceye kadar süpürülür.

 

 

 

 

 

VENÜS AKREP BURCUNDA:

 
 
 
 

Sevdiklerine karşı doğru aşkı bulduklarına ve onlara inandıklarında son derece sadık olurlar, karşılığında aynı derecede bağlılık talep eder ve güvenleri kötüye kullanılırsa acımasızca affetmezler.

 

Doğası gereği, kişisel ilişkilerinde sahip olma ve oldukça manipülatif olma eğilimi olarak ortaya çıkar, genellikle geçmişte duygusal kayıpların sonucu olarak karşı tarafa güvensizdirler. Kontrolde kalmak, akrep venüsü bireylerinde, duygusal anlamda, aşırı hassasiyetlerini korumak için çok önemlidir.

 

Aşkıyla birlikte gelen takıntılı kıskançlık yüzünden güven hissi doğana kadar,acı verici bir savaş içine girerler, bir ilişki sona erdiğinde devam edip devam etmesine izin vermek çok zor ve uzun süreli olabilir. Ancak, duygusal olarak kesin bağlarını kopardıktan sonra, asla geriye bakmazlar ve kesin olarak bitirirler.

 

Transit Venüs akrepten geçerken, ilişkilerde manipülatif durumlara, son derece yoğun duygusal ve tutkulu aşklara çekiliriz.

 
 
 

VENÜS YAY BURCUNDA:

 

Venüs yay burcunda, hoşgörülü enerjik, güleryüzlü, çocuksu, bilge ve çekici yay bireyi karşı cins için oldukça etkileyicidir. Sosyal anlamda uyumlu yapıları, arkadaşları arasında aranan kişiler olmalarına neden olur. Farklı ve yabancı kültürlere açıktır, bitmeyen öğrenme sevdasını devamlı besleyen bir tarafı vardır.

 

Venüs yay kişisi, özgürlüğe değer veren, çocuksu bir saflıkla iyi niyetli, yüksek ruhlu ve samimi oluşu, bazen karşı tarafın ona inanmamasına neden olabilir. Din dil ırk ayırmaksızın her kültürden arkadaşı olabilir zira çeşitlilik Venüs yay’ını besleyen bir durumdur. Çok neşeli ve eğlenceli olduğunuzdan beri başkalarının sizinle iletişimde olması kolaydır.

 

Venüsün yay burcundaki yerleşimi sınırları aşmak, ufuklarını seyahat yoluyla genişletmek ve farklı kültürden insanlarla tanışmaktan aynı zamanda, dünya kültürlerini tartışmaktan keyif almaya vurgu yapar.

 

Doğuştan bir felsefisttir, farklı konularda bilgi toplamayı ve bunu paylaşmayı sever. Duygusal anlamda dramatik ve melankolik bir yapısı yoktur. Yay venüsü idealisttir ve bu konuda başkaları için bir ilham kaynağı olabilir ve arkadaşlıklarla kişisel dünyasını büyütür. Bir kişiye bağlanmak biraz zaman alabilir zira çok yönlülük ve çok fazla araştırma gezme, bilme isteği özgür ruhluluk, evliliğe giden yolu biraz uzak kılabilir.

 

Venüs yay transitinde, daha iyimser, neşeli ve sosyal ortamlar içinde olmayı arzu ettiğimiz, yeni ve farklı kültürleri tanımak isteyeceğimiz, aynı zamanda yeni yerler gezmek görmek isteyeceğimiz bir zaman dilimini ifade eder.

 
 
 

VENÜS OĞLAK BURCUNDA:

 
 
 
 
 
Venüs oğlakta aşkın soğuk yüzünü simgeler, ilişkilerde kazan-kazan öğesi ortaya çıktığı gibi, uzun ömürlü ilişki ya da geleneksel iletişim tarzı sevgi dilini oluşturur. Aşk ve duygusal iletişiminde karşı tarafa açılmak kolay olmaz ve biraz zaman alır. Sevgi dilimiz daha mesafeli ve ciddi olur, aynı zamanda ikili ilişkilerde baskıcı, kontrolcü olmaya vurgu yapar. Özel hayatlarındaki insana, iş ortağı gibi yaklaşılması muhtemeldir. İlişkinin romantik değil gerçekçi ve ayakları yere basan tarafı görünür olur.
 

Venüs zorlu bir gezegen olan satürn’ün yönettiği oğlak burcuna geçtiğinde ilişkilerde aynı zamanda melankolik olma durumu öne çıkar, ortaya çıkardığınız ve iletişime geçtiğiniz herkes ve her şeyde sağlam bir yapı aranır. İlişkilerde saygı duymak ve duyulmak ön plana çıkar bunun temelinde kalıcılık ve sağlamlık dürtüsü vardır. Oğlak venüsü, duygusal derinlikten çok materyalist zenginlik, aynı zamanda, başarı ile istikrar arayan bir göstergedir.

 

Bu yüzden de Oğlak venüsü, tam bir çalışma ve iş odaklı olmak durumunu realize eder. Başarıya ilerleyen yolda sabırlı ve kararlı olmak oldukça dikkat çeker. Venüs Oğlak sıkı çalışmanın, profesyonellik, hırs, eleştiri, disiplin, ciddiyet, ciddiyet, otorite, uzun vadeli projelerde sabırla çalışabilmeyi ifade eder.

 

Venüsün oğlak transitinde, çalışkan, becerikli başarılı ve karizmatik insanlar çekici gelir. Sosyal anlamda birilerini yüreklendiren ve güvenilir biri olmak bu dönem önemlidir. İş ve çalışma hayatında parayı kazanma konusu oldukça önem kazanır. Finansal anlamda güvende olmak önemlilik arzeder. Bu dönem kalbiniz boşsa işteki en yakın arkadaşlarınızla veya bir tür işbirliği yaparak tanışmanız ve bunun özel bir ilişkiye dönüşü olasıdır. Para harcamayı değil para biriktirmeyi ve daha çok tasarruf etmek isteyeceğimiz, mevcut masrafları kısmak isteyeceğimiz bir zaman dilimini ifade eder.

 
 
 
 

VENÜS KOVA BURCUNDA:

 
 
Natal haritada, Venus Kova burcundaki yerleşimindeki vaadi, arkadaşlık ilişkisi modunda yürüyen ilişkilerin, aşk ilişkisi formuna evrilmesidir. Muhtemelen de en yakın arkadaş zihniyetlerinde yürütülen ilişkiler, aniden farklı bir şekilde değişir ve evliliğe giden yola girilir. Aşık bir kova venüsü bireyi, ilişkilere özgün, tamamen bağımsız bir bakış açısı geliştirir.

Sosyal alanda bulunmak ve çok farklı gruplardan insanlarla beraber olmak kova venüsünün bireysellikten çok topluluklar içinde olma isteğini karşılayacaktır. Irk, sınıf, din gibi sosyal etiketler bu kişiler için önemsizdir.

 

Düşüncelerini özgürce söyleyebileceği bir partnere kalbini açar. Genellikle de ekstrem konular ilgisini çeker. Kova venüsü, geçmişle geleceği birleştirir, farklı yeni bir forma sokar, tıpkı ilişkisinde olduğu gibi. Hem yenilikçidir, hem de ilişkilerde çağdaş ve zamanının ötesinde olmak için bunu geçmiş deneyimlerden yola çıkarak yapmayı ister.

 

Doğasında özgün, isyankar ve sıradışı olmak, çevredeki insanlar için zorluklar da çıkarsa, sonuna kadar dik başlı olmaya devam eder. Bu durum Venüs kovasının genellikle yalnız olmasına neden olur. İlişkilerine özgür bırakıldıkları ve düşüncelerine saygı duyuldukları sürece devam eder. Aynı zamanda, birebir ilişkilerinde duygusal güvence ve derinlik ihtiyacında olmaz, eşi veya partneriyle arkadaşça bir ilişki içinde olması ona yeter.

 

Kova venüsüne göre, Her şeyden önce, zihinsel bir ilişki önemlidir aslolan budur, arka plan önemli değildir ve bu durumun getirisi olarak ta, çok farklı kültürden biriyle bir ilişki gelişebilir. Natal haritalarda bu yerleşimi olan bir kişi geleneksel evlilikten uzak bir evlilik gerçekleştirir.

 

Venüsün kova burcu transitlerinde, özgün ve özgür olmak, şartlardan ve kurallardan bağımsız olmak, sıradışı farklı fikirler ortaya koymak, sosyal gruplar içinde olmak isteriz.

 
 
 
 
 
 
 

VENÜS BALIK BURCUNDA:

 
 
 
 
 
 
Balık venüsü, İlişkilerde manevi ve duygusal anlamda bir olmayı ve samimiyeti deneyimlemeyi amaçlar. Natal haritasında balık burcunda yerleşimi olan Venüs bireyleri, rüya gibi adeta şiir tadında bir aşk ister. Duygular karşı tarafa endekslidir, adeta ilişkide partneriyle kendini gerçekleştirir. Ancak beklentileri karşılanmadığı zaman biraz karamsar ve duygusal dağılma yaşayabilirler. İlişkide aşkın gidişatıyla ilgili önceden plan yapmazlar. Hassasiyetleri zaman zaman karşı taraf için biraz yanıltıcı olabilir.
 

Aşkları, koşulsuz şartsızdır ve karşı tarafın durumunu, kişisel defolarını, kayıtsız şartsız severler. Aslında doğuştan gelen, içlerindeki sevgi, şevkat ve yardımcı olma duygusu, yardıma ihtiyacı olanlara ilgi duymasına neden olabilir ve duygusal olarak zorlandıkları ancak, kendilerine eşit olmayan kişilere doğru çekilebilirler. Bu durum, balık venüsünün kurban psikolojisini oynayan veya kolektife duygusal anlamda özveride bulunma isteğiyle güdülenen tarafını öne çıkarır. Balık venüsü kendi romantik düşler ülkesindeki masalsı dünyasını yaratır buna inanır ve karşı tarafın buna dahil olmasını ister, böylece birisini kurtarma veya kurtarılma rolüne kolayca girebilirler.

 

Venüs’ün balık burcundaki transitini yaşadığımızda, ilişkilerdeki seçicilik sınırının ortadan kalktığını, affedicilik ve karşı tarafı anlayabiliyor olmak ve karşı tarafla özdeşleşmek durumu ön plana çıkaracaktır.

 

Venüsün balık burcundaki transit geçiş zamanında, bu dönemin gölge yanı olan, olaylara ve kişilere karşı akışta kalmayı tercih ederiz, durumun gidişatına göre yön değiştirmeye, kandırılmalara ve mağdur olmaya, karşı çok açık bir zaman diliminde oluruz.

 
 
 
 

isar cap Uranyen&Karma astrolog

Melek Füsun Uysal

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
1
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
şimdi ara