CORONA TÜRKİYE’DE

CORONA TÜRKİYE’DE

 CORONA TÜRKİYE’DE

Ülkemizde henüz vaka yok denildi ancak tüm yakın komşularımızda oldukça fazla virüs vakası haberini duyuyorduk ve nihayet sağlık bakanı tarafından Türkiye’de bir corona hastasının ortaya çıktığına tanık olduk.

 

Virüs vakasının anons an’ı haritası placidus’a göre yükselen anaretik yani, problematik bir derece olan 29 derece akrep burcunda, bu derecelerde gerçekleşen durum ve şartlar burcun en gölge tarafını ortaya çıkarır, admetos transneptünyeni,(ölümlerle ilişkilendirilir) karşıt açıda ikizler burcunda yerleşmiş durumda. Whole sign ev sistemine göre baktığımızda, bu kez admetos’un krizler ve ölüm evi olan 8. Eve yerleşmiş olduğunu ve yöneticisi stationary haldeki (durakta)merkürden yaklaşan(etkisinin güçlendiği) dik açı aldığını görmekteyiz. Merkür’ün retrodan çıkarken son açılarında son dakika kriz çıkarma eğilimi oldukça fazladır bu açıdan, corona virüs açıklamaları retro çıkışından önceki gün duyurulması bir tesadüf değil.

 

Halk sağlığını ifade eden ay, terazi burcunda 12. Evde yerleşerek yaralı şifacı kironla karşıt açı yapmış. 12. Ev insiyatifimizin dışında gelişen ve öngöremediğimiz olayları, kapalı yerleri, hastaneleri ifade eder ve buradan darbe alındığına işaret etmekte. Devlet büyüklerini ifade eden kronos ve toplulukları ifade eden cupido transneptünyeninin apexinde kalarak, bir t-kare açı oluşmuş bu gerilim noktasındaki ay, halkın sağlık ve psikolojik durumundaki dramatik etkiyi ortaya çıkarmakta.

 

Birinci eve yerleşmiş poseidon transneptünyen’i sular ve sularla bulaşan pandemik hastalıkları ifade etmekte, 5. Evde balıktaki neptünle birleşen güneş trinesi durumun daha spesifik ve kolay ilerleyecek hale getirmekte. Neptün balıkta ayrıca ışıklarla birleştiğinde özellikle ay açılarında, sağlık sorunları, alerjiler, salgınlarla ilişkilendirilmekte.

 

Dial haritada baktığımızda, yükselen derecesine açı yapan hygeia asteroiti, yengeç burcunda yerleşmiş hades transneptünyeniyle açıda, yakın çevredeki sağlık, hijyen konularının öne çıktığını göstermekte.

 
 

Türkiye haritasıyla birlikte baktığımızda;

 
 
 

Mundane haritada ülke topraklarını ifade eden 4. Evin içine yerleşmiş olan ay’ın tam derecesinden mars(ateşli hastalıklar,mücadele içinde olduğumuz yer, ani hızlı gelişen olaylar, agresif durumlar) transit etmekte. Mars’ın yönettiği, 11-5 ve 7. Evlere baktığımızda. 11. Ev, ulusal amaçlar, sosyal hizmetler, meclis, müttefikleri, komşularımızı ifade etmekte, 5. Ev, spekülasyonlar, turizm, eğlence yerleri, ülke gençleri, 7. Ev, dış ticaret, milletin durumu ve statüsünü ifade etmekte.

 

Türkiye haritası yükseleninden geçmekte olan, hades transneptünyeni, hastalıkları ifade etmekte. 9. Evin üzerinden geçen anaretik Merkür, yurtdışı haberleri, kamuoyu yoklamaları, iletişim, ulaşım, sosyal medya, haber, yayıncılık ,yolcuları öne çıkarmakta, sağlık haberlerini gündeme getirmekte.

 

Mundane astrolojide, Sistemi, kurumları, bürokrasiyi, altyapıyı, denetimi, düzen ve prosedürleri temsil eden ve ağır gezegenlerden Satürn, oğlağın son derecelerinde kova burcuna girmek üzere, Türkiye haritasının 8. Evini zorluyor. 8. Ev ülke haritasının, ulusal borç ,ölüm oranları, sermaye, kredi, yabancı ülkelerle mali ilişkileri temsil eder. Bu durum, ülkeye ciddi boyutta maddi külfet getireceğine vurgu yapmakta.

 

Peki gidişat ne olur?

 

Tepe noktasından geçen, burayı retro ve ileri dönüş dönemlerinde tetikleyecek ve belirsizlik ortamı yaratacak olan transit Neptün, 26 haziranda retro hareketine geçerek 4 ay burada gerileyip gölgeli taraflarıyla gündemimize tekrar oturacak gibi görünüyor.

 

Kova burcunda 7. Evden transit eden mars, tepe noktasına dik açı yapmakta. Mc noktasını balık kesmekte, yöneticisi düşük evde yerleşimde ve bu dereceye dik açı yapan transit mars, gelecek etkilere karşı yeterince korunaklı olunamayacağının da altını çizmekte.

 

Ağır gezegenlerin konfigürasyonu, global anlamda ülke sınırlarını yeniden çizilmeye, finans sektörünün dalgalanmasına, depremlerin yoğun olarak tetiklenmesine, para sisteminin değişimini, dünya halkının sağlık sınırlarını zorlamakta, genel olarak sınırların zorlandığı ve yeniden çizildiği anlamına geldiğinin altını çizmekte.

 

Yeni ay etkisine baktığımızda, 24 mart’ta 4 derecede koç burcunda kiron’un eşlik ettiği bir yeni ay deneyimleyeceğiz. Öncü ve ateş grubunda yer alacak yeni ay, yaralı şifacı kironun eşlik ettiği bir konfigürasyon. Yeni adımlar, kararlar zamanı ve mücadeleli bir dönem olacak özellikle ilk 15 gün etkisini hissettirecek, aynı zamanda virüsle ilgili yoğun araştırmaların içinde olunacağını ifade etmekte.

 

Progres haritaya baktığımızda;

 

Natal retro plutona sekstil açıya giden progres terazi ay’ı, yaklaşık 5 ay sonra, bu konudaki laboratuar çalışmaları sonucu aşı vs. gibi virüsün etkisizleştiğine vurgu yapmakta.

Halk sağlığını ifade eden progres ay, natal mars üstünden geçmekte ve 7. ev girişine dik açı yapmakta. Bir ay boyunca yoğun olarak bu konu medyada yer alabilir.

Mecliste tartışılabilir, yeni kararlar alma söz konusu olabilir Ve progres jüpiter, natal jüpiter sekstile gitmekte.Komşu ülkelerden ve kuruluşlardan maddi yardım alınabilir.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

isar, cap Uranyen&Karma Astrolog

Melek Füsun UYSAL

astrouranyen@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
1
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
şimdi ara