Jüpiter Boğa burcunda

Jüpiter Boğa burcunda

 Jüpiter Boğa burcunda

16 Mayıs 2023’te Boğa burcuna geçiyor. 26 Mayıs 2024’te ikizler burcuna geçene kadar burada ilerliyor. 4 Eylül’de 15 derece boğa burcundayken retroya başlayacak 31 Aralıkta 5 derece boğa burcuna kadar gerilemişken retrodan çıkıyor olacak. 18 Mayıs’ta Pluton’la sert bir açısı var.Ekonomi ve toplumsal olayları ivmelendiren bir etkinin fitilini yakabilir. Ay fazının balzamik olduğunu görmekteyiz, Kuzey Ay düğümüyle kavuşum yapan etki bitiş ve sonları ifade eden etki Jüpiter’in büyük iyicil olduğundan yola çıkacak olursak, dönüşüm ve değişimin iyi yönde evrileceğini, yeni başlangıçlara gebe ancak zorlu bir zaman diliminin geldiğini düşünebiliriz. Gökyüzü etkisine bakıldığında; boğa burcu kümeleşmesini görüyoruz yöneticisi yine bir iyicilin elinde, Venüs! Venüs’ünde merkür ile güzel bir destekleşme etkisi var. Sonuç olarak güzel etkilerin tetiklendiği bir geçiş söz konusu olacak. Gerçeğin, hak ve adalet arayışının, istikrar arayışının söz konusu olacağı bir zaman dilimi olacak.

Olduğu yeri büyüten coşturan enerjisiyle jüpiter, daha önce 1999-2000 yıllarında, 2011-2012 yıllarında boğa burcundaydı ve bir daha 2035 yılında tekrar boğa burcunda olacak. Bu yıllarda neler için mücadele ettiğinizi, nerelerden şansı ve bereketi yakaladığınızı düşünün ipucu oradan gelecektir. Bir geçtiğimiz yıldan itibaren koç burcundayken, daha kolay harekete geçmek ve iyimserlik etkisi içinde bazı başlangıçları yaptığımız bir zaman dilimindeydi, artık boğa burcundayken, istikrarlı ve güvenli bir büyümeyi arzu edeceğimiz, gerek ilişkilerde gerekse maddi kazançlarla ilgili değerlerde sahip olduğumuz her şeyle ilgili güvenlik ihtiyacı hissedeceğimiz ve o yönde kararlar alacağımız bir dönemi ifade etmekte.

An haritasında Akrep burcunun yükselişi tamamiyle parayla ilgili ve finansal endişelerle ilgili kararlar ve gündem gelişmelerinin, derin dönüşümlerin yoğun öne çıkacağı bir yılı işaret etmekte. Mars/Pluton/Uranüs orta noktasında ve Pandorayla etkileşimde olduğunu görüyoruz. Kadınların ayrıcalıklarının öne çıkacağı, sosyal projelerde kanaat önderleri olacağı, çeşitli önemli görevler üstleneceği, yıllardır alamadığı bir takım hakların kazanılmasıyla ilgili, gerek siyasette gerek ordu ve çeşitli kadın platformlarında önemli yerlere geleceği yeni dünya düzeni ve ülkelerin sosyal düzenini oluşturan yapıların önemli noktalarında kadın figürlerinin yer aldığı bir zaman dilimine girilmekte. Cupido/Kronos/Jüpiter etkisi büyük ölçekli şirket evliliklerinin olacağı dev iş platformları ve ekonomiye kazandıracağı olumlu etkiler söz konusu. Klotho/Eros ile aşk ilişkilerinin evlilikle taçlanacağı bir dönemi de ifade etmekte. Haritada sert etki alan bireyler sorunlu birlikteliklerini bitirebilirler, bolca evlilik ve ayrılık temalı bir yıla giriliyor.

Türkiye haritasında; 11. eve geçiş yapan ve kuzey ay düğümüyle kavuşumdaki Jüpiter geleceğe yönelik yoğun planların içinde olunduğu, siyasi arenaya yeni genç yüzlerin katılacağı ve aktif olacağı bir döneme giriliyor.

Bireysel haritalarda yükselen burçlara göre bereket ve şans etkileri nerelerden geliyor bakacak olursak;

Yükselen koç:
Yeni maddi gelirler elde etme, fikirlerinizi ortaya koyma, çabaların sonuçlarını elde etme, kollektife hizmet, sağlıkta şifalanma ve zararlı alışkanlıklardan kurtulma zamanı.

Yükselen boğa:
Fiziksel değişimler, kilo almaya yatkınlık, yeni ortaklıklar, evlilik kararı, bütçenin rahatlaması, sağlıkta şifa zamanı.

Yükselen ikizler:
spiritüel konulara ilgi eğitim alma/verme ve farkındalık artışı, kollektife hizmet, yazılı sözlü fayda yaratma, zararlı alışkanlıklardan kurtulma, şifalanma zamanı.

Yükselen yengeç:
Sosyal alanlarda genişleme, yeni arkadaşlar edinme, sosyal platformlarda adını duyurma, ortaklaşa iş kazancı fırsatları.

Yükselen aslan:
İş ve kariyerde terfi, kazancın iyileştirilmesi, işe girme, evlenme, hedeflerin gerçekleşeceği zaman dilimi.

Yükselen başak:
Akademik kariyer başarısı, yurtdışı ile ilgili fırsatlar, hukuki konularda şanslı etkiler, ticari konularda bereketli etkiler zamanı.

Yükselen terazi:
ortaklı gelirlerde ve eşin kazancında artışlar, dışarıdan beklenen finansal gelirlerde şans ve fırsat zamanı.

Yükselen akrep:
Eş, ortağın gelirlerinde artışlar, yeni iş birlikleri, birlikte yapılacak iş fırsatları şansı artıyor.

Yükselen yay:
yeni iş fırsatları, ekstra gelirler, iş kurma, yeni işe başlama, sağlık sorunlarının şifası, rutin hayatın hızlanması.

Yükselen oğlak:
yatırımlardan elde edilecek karlar, çocukların güzel haberleri, bebek sahibi olma, yeteneklerden gelecek para kazancı fırsatı.

Yükselen kova:
gayrimenkul alım-satım, kar elde etme, taşınma, ebeveyn sağlığıyla ilgili şifa, aileye yeni kişilerin katılması, evlilik, bebek doğumu..

Yükselen balık:
yakın çevreyle kardeşler ve kuzenlerin hayatıyla ilgili güzel haberler, ticari kazançlar, eğitimler, seyahatlerin artması.

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

İsar,cap Uranyen&Karma Ast.
Melek Füsun Uysal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
1
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
şimdi ara