JÜPİTER NEPTÜN KAVUŞUMU

JÜPİTER NEPTÜN KAVUŞUMU

 JÜPİTER NEPTÜN KAVUŞUMU

12 Nisan 2022 tarihinde Neptün ve Jüpiter Balık burcunun 23 derece 58 dakikasında kavuşum açısı yapıyorlar. İstanbul’a göre çıkarılmış an haritasında 6. ev yerleşiminde gerçekleşecek olan bu kombinasyon en son 17 Mart 1856 tarihinde balık burcunun 18 derecesinde gerçekleşmiş. 1856 tarihinde dünya ve Türkiye açısından bakacak olursak; Rusya-Türkiye arasındaki Kırım savaşı ve bu savaşın çıkmasına neden olacak gelişme “Kutsal Yerler sorunu” olmuştur. Kırım savaşı ve anlaşmaya gidilişinin öne çıktığı görülmekte. 15 Nisan 1856 tarihinde öne çıkan bir gelişme olarak Rusya ve müttefiklerinin Paris anlaşması yaptılar.

Türkiye haritasındaki yerleşimine bakıldığında;
Dış ilişkiler ve vizyonuyla alakalı gelişmeler, Türkiye’nin arabuluculuk etkisini öne çıkarmakta. Uranyen haritada dikkat çeken, transit Neptün-Jüpiter kavuşumunun, Türkiye haritasındaki Juno üzerinde gerçekleştiği, Terazi burcunda yerleşmiş Satürn ve Merkür’ün uzlaştırıcı yönüyle birlikte, Transplutonun bu oluşumda orta noktada yerleşmesi, bir nevi baskı altında hissettiği ve çözümün Rusya-Ukrayna ilişkilerinin olumlu yönde gelişmesinin, bir barış platformunun oluşmasının Türkiye gündemine olumlu yönde etkileyeceğini ifade etmekte.

Astrokartografi haritasından izdüşümüne bakıldığında;

Ana hatların nato ülkelerinin içinde bulunduğu Orta Avrupa haritasından kapsayan etkinin oluştuğu görülmekte. Kavuşum konfigürasyonu, Rusya-Ukrayna arasındaki süregelen tüm dünyayı özellikle Avrupayı ilgilendiren sürecin bitişi ve iki ülke arasındaki savaş’ın sona ermesini ifade ediyor.

Sevgiyle..

İSAR, CAP
Uranyen Astrolog
Melek Füsun UYSAL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
1
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
şimdi ara