KIŞ EKİNOKSUNDA ASTROLOJİ GÜNDEMİ

KIŞ EKİNOKSUNDA ASTROLOJİ GÜNDEMİ

 KIŞ EKİNOKSUNDA ASTROLOJİ GÜNDEMİ

Kuzey yarımkürede en uzun geceyi yaşayacağımız Güneş’in oğlak burcuna geçiş yaptığı 21 aralık tarihi itibariyle kış ekinoksuna girmiş bulunmaktayız. Önümüzdeki 3 ay içinde, gezegen kombinasyonlarına bakıldığında, ekonomik sürecin bizim insiyatifimiz dışında oluşacağını ifade etmekte.

Sayın Cumhurbaşkanının döviz kuru açıklamasının ardından düşüş yaşayan döviz-altın cephesinde gökyüzü görünümüne baktığımızda 19 Kasım’da gerçekleşen Algolyen tutulmanın tetiklendiğini görmekteyiz zira önemli tutulmalar gökyüzüne bir çentik atar ve yıl boyunca tutulma derecesinin tetiklendiği dönemlerde riskler ve zorlanmalar öne çıkar. Zeus ve Poseidon’un kardinal aksta olduğunu, tutulmaya ticari konuları ifade eden Merkür’ün tetikleyici rol oynadığını görüyoruz. Konuşmaların etkisi burada piyasaları belirleyici etkide olduğunu, büyük iyicil jüpiter’in kova burcunun son derecelerinde ilerlediğini görmekteyiz. Para ve altın arketipi Venüs, pluton ile oğlak burcundaki kavuşumu ciddi manipülatif etkiyi ifade etmekteydi. Direk para piyasalarıyla ilgili gündemin öne çıktığı anlam itibariyle “kafa koparan” Algol sabit yıldızı etkili tutulmanın hala etkisindeyiz. Bir yıl boyunca da etkisinde olacağız.

Önümüzdeki 3 aylık zaman dilimi içinde, Türkiye haritası üstündeki Ay’la etkileşim yapan Daedalus asteroiti, bu süreçte vurgunculuk tehlikesine karşı uyanık olma gerekliliğini öne çıkarmakta.

Bu yıl 17 şubatta ilkini, 15 haziranda ikincisini yaşadığımız ve 24 aralıkta üçüncüsünü yaşayacağımız Satürn-uranüs karesi gerçekleşirken, ses çıkaracak ekonomik gündemleri beraberinde getirecek gibi görünmekte. Kararsızlık, karamsarlık ve endişenin yaşanabileceğini ifade etmekte.

Venüs – pluton kavuşumunu 25 aralıkta tekrar gerçekleşiyor. Piyasalarda tekrar bir manipülatif etki ortaya çıkma ihtimali yüksek. Akıllıca risk alan bu dönemden karlı çıkabilir. 19 aralıkta başlayan Venüs retrosu fiziki altının piyasada bulunma güçlüğünü öne çıkarmakta.
14 ocak- 4 şubat arası, 6 ve 19 mart 2022 günleri bitcoin cephesinde dikkat edilmesi gereken tarihler olarak öne çıkmakta.

Oğlak burçları da doğum günlerini kutlamaya başladılar bile mutlu yıllar sevgili oğlak…

Not: bu bir yatırım tavsiyesi değildir.

İsar cap Uranyen&Karma Astrolog
Melek Füsun UYSAL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
1
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
şimdi ara