MERKÜR RETROSUNU LEHİMİZE KULLANMAK:

MERKÜR RETROSUNU LEHİMİZE KULLANMAK:

 MERKÜR RETROSUNU LEHİMİZE KULLANMAK:

Danışmanlık ve sorular için TIKLAYINIZ///

30 ekim’de geri gitmek üzere S pozisyonuna giren akrep merkürü, 1 kasımda retro hareketine başlayacak. 27 derece akrep burcundan, 11 dereceye kadar gerileyerek, gölge günleriyle birlikte, yaklaşık 3 hafta yani 22 kasıma kadar gerilemeye devam edecek. Merkür retrosu, merkür planetinin, dünyaya normalden daha fazla yakınlaşması ve etkisini bozuk çalıştırması halini ifade eder. Mitolojik adıyla hermes iletişim ustasıdır, ancak gerilemelerindeyse, İletişimde yanlış anlaşılmalar, yanlış hesaplamalar, eşyaların kaybı, elektronik eşya bozulmaları söz konusu olacağı gibi, olumlu anlamdaysa, geçmişte yarım kalan ilişkiler veya arkadaşlar tekrar karşınıza çıkabilir, bireysel haritalarda merkür retrosuna sahip kişiler bu etkiye alışkındırlar o yüzden etkisini daha hafif geçirebilirler. Bu dönemin olumlu yönü, yarım kalmış işlerin tamamlanmak için tekrar karşınıza çıkarak bir fırsat oluşturmasıdır. Retro Merkür pallas asteoritiyle kavuşumda, pallas, yaratıcılığı ortaya koymak, zekayı kullanmak ve stratejist olmakla ilişkilendirilir, bu durumda yürümeyen konular ve aksiliklerle ilgili, strateji geliştireceğiniz ve b planı uygulayacağınız durumlar konusunu ifade etmekte. Burçlara göre etkilerine bakacak olursak;

 
 

Koç ve yükselen koçlar; gerileme ortaklı işlerden gelen paralar, miras, eşin maddi kazançları, kredi, borçlar konularında 3 haftalık bir sekte olabilir. Olumlu anlamdaysa, bu konularda daha önce başlamış ve yarım kalmış durumlar artık bitirilmek üzere önünüze gelebilir bu fırsatı değerlendirebilirsiniz ancak yeni adımlar atılmamalı zira retrolarda başlanılan işlerde rahat ilerlememe riski vardır.

 

Boğa ve yükselen boğalar; eş ve ortaklar, birebir iş yaptığınız kişilerle ilgili iletişim sorunları söz konusu olabilir, bu dönem anlaşmalar, sözleşmeler, atılacak imzalar için uygun bir dönem olmadığı gibi, daha önce başlatılmış ve yarım kalan her türlü iş tamamlanmak üzere önünüze gelebilir, bu fırsatı değerlendirebilirsiniz.

 

İkizler ve yükselen ikizler; retro Merkür, rutin hayatınız, çalışanlar için iş ortamı, astlar ve çalışma arkadaşlarıyla ilgili sözel sorunlar, iletişimden doğan problemler söz konusu olabileceği gibi, sağlık konusunda kronik rahatsızlıklar ortaya yeniden çıkabilir. Bu dönem eğer yarım bırakılmış bir tedaviniz varsa bunu tamamlamak ve tedavi aşamasında olumlu sonuçlar almak için şanslı bir dönem.

 

Yengeç ve yükselen yengeçler; gerileme boyunca spor kazalarına dikkat etmelisiniz, riske attığınız paralar, spekülatif yatırımlarda dalgalanmalar söz konusu olabilir, çocuklarla ilgili iletişim sorunları gündeme gelebilir, daha önce halledemediğiniz konular üzerinde bu kez olumlu şekilde sonuçlar alabilirsiniz.

 

Aslan ve yükselen aslanlar; aile içinde iletişim sorunları yaşanabilir, ebeveynlerinizle ilgili bir konu tekrar gündeme gelebilir, ilgilenmek ve tamamlamak isteyeceğiniz bir fırsat olabilir, eşya kayıplarına ve elektronik eşyalarda bozulmalar söz konusu olabilir. Evinizle ilgili yarım kalmış tadilat ve onarımlar için uygun zamanlar.

 

Başak ve yükselen başaklar; eğitimlerinizde aksaklıklar söz konusu olabilir, yakın yerlere seyahatlerde beklenmedik sıkıntılar yaşayabilirsiniz, ticari konularda, atılan imzalar, sözleşmeler için çokta uygun bir zaman dilimi olmamakla birlikte, yeni adımlar atıldığında, tekrar tekrar sorun düzeltmek zorunda kalabilirsiniz. Olumlu açıdan ise, ara verilmiş işlere tekrar başlamak için bir fırsat olabilir.

 

Terazi ve yükselen teraziler; para kayıplarına dikkat etmelisiniz, cüzdan kaybı, değerli eşyalarınızın kaybolması, hırsızlık ihtimaline karşı dikkatli olmakta fayda var. Olumlu yanı almak isteyipte bir türlü alamadığınız borcunuzun bu dönem geri geldiğini görebilirsiniz.

 

Akrep ve yükselen akrepler; Merkür retrosu sizin burcunuzda gerçekleşiyor, Retrolarda dış görünüşünüzde değişiklik yapmak isteyebilirsiniz ancak bunun sonucunda beğenmediğiniz bir görünüm ortaya çıkabilir, pişmanlık yaşayabilirsiniz, sağlık konusunda kronik rahatsızlıklarınızın tekrarlanma riski söz konusu olabilir. Ancak bu durum size yarım bıraktığınız sağlıkla ilgili şifalanma fırsatı verebilir.

 

Yay ve yükselen yaylar; unuttuğunuz bir konu karşınıza çıkabilir, retro merkürün, akrep burcunda yerleşiminin etkisiyle sorgulayıcı şüphe yaratıcı durumların tekrarlandığını, düşüncelerini ortaya koyma anlamında, fırsat bulmakta zorlanıyor olabileceğini ifade edebilir. Merkür retrosunda tüm bunlar üzerinde durup, yaratıcılığınızı ortaya çıkaracağınız zamana hazırlık dönemi olabilir.

 

Oğlak ve yükselen oğlaklar; içinde bulunduğunuz sosyal ortam, arkadaş grupları içinde iletişim kazaları yaşayabilir, yanlış anlamalar, anlaşılmalar söz konusu olabilir, 11. Ev umutlar evini ifade etmekte aynı zamanda, ileri hedeflerinizle ilgili plan ve projelerinizi tekrar gözden geçireceğiniz bir dönem olabilir.

 

Kova ve yükselen kovalar; iş ve kariyer ortamında aksaklıklar olabilir, kendinizi kariyerinizde yeterince ifade edemediğinizi veya çabalarınızın karşılığını bulmadığınız bir dönem yaşayabilirsiniz, olumlu yönden bakarsak, daha önce beklediğiniz terfi alamadığınız paraların bu dönem geldiğini görebilirsiniz.

 

Balık ve yükselen balıklar; yurtdışı konular ve uzak yerlere seyahatlerde çeşitli aksaklıklar, kayıplar söz konusu olabilir, olumlu yönüyse; din, felsefe, hayat görüşünüz gibi konularda kendini geliştireceğiniz, içsel anlamda derinleşeceğiniz bir dönem söz konusu olabilir.

 
 
 

Sevgiler..

 

Uranyen Astrolog

Melek Füsun Uysal

astrouranyen@gmail.com

İSAR,CAP CERT. ASA KBO
Uranyen&Okült Astrolog
Melek Füsun Uysal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
1
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
şimdi ara