Yeni nesil chip’li insan:

Yeni nesil chip’li insan:

 Yeni nesil chip’li insan:

 
 
 
 
 
 
 

Elon musk’ın uzun süredir kurucusu bulunduğu şirketi Neuralink, Beyin-bilgisayar arayüzü, Nöroprostetikler ar-ge çalışmaları yapmaktaydı. Beyin-bilgisayar arayüzü olan ilk ticari cihaz Neuralink implantı, insan beynine uygulanan ilk chip olarak tarihe geçti. 28 ağustos 2020 yılında ilk kez bir insan beyni üzerinde yapılan bir uygulamayla, 23 mm çapında, 8 mm kalınlığında üzerinde 1024 tane elektrot olan ve işitme cihazına benzeyen bir aleti beynin içine implant edildi. Elektrot kabloları saç telinden ince bir yapıya sahip. Bu bağlantının sağlanabilmesi için cerrahi bir operasyon gerekmekte. Ancak artık gelişen teknolojiyle göz ameliyatlarının çok kısa ve basit oluşu gibi dakikalar içinde biten bir uygulama. Cihazın takılışı sırasında anestezinin gerekmeyişi, operasyonun bilincin açık olarak gerçekleşmesi söz konusu. Enfekte olma durumu daha önce yaşanmamış ve yan etkisi konusunda bir kayıt yok. Karmaşık kablolar vs. gibi sıkıntılar bulunmuyor. Neuralink internete bağlanabilen her türlü elektronik aletin düşüncelerle kontrol edilmesini sağlamakla birlikte, Elon Musk Alzheimer hastaları, fiziksel engele sahip kişiler için oldukça mucizevi görünmekte. Örneğin hasta herhangi akıllı bir protezi, beyin frekanslarıyla kontrol etme şansına sahip olabilecek. Elon Musk bu uygulamayla, yeni bir çağın başlangıcını da yapmış oldu. Kova çağı etkisini şimdiden görmekteyiz.

 

An haritasında, 17 drc yay burcu yükselmekte. Rukbat takım yıldızı güneş-mars doğasında, Kararlılık ve güç, dayanıklılık, eğitim ve öğrenim ilişkilerini ifade etmekte. Öğrenme ve eğitim bu yıldızın ifade ettiği konular bu anlamda implant bir nevi defalarca denenecek ve geliştirilecek bir uygulamanın, demo görevini görmektedir diyebiliriz. Birinci evde yükselen pallas verilen uğraşı ve stratejinin sembolü olarak öne çıkıyor. Haritanın lordu jüpiter, ay/Satürn orta noktasında yerleşmiş. Halkın sağlığıyla ilgili sorumluluk alma, ele alınan konuyu yapılandırarak yeni nesillere aktarma etkisini ifade etmekte. Oğlak burcunda ay, retro jüpiterle kavuşum halinde birinci evde, 7. Evdeki Kronos’a karşıtlık atmakta. Arzulanan disiplin, işi en iyi halde prezente etme ve projeyi konunun ehliyle gerçekleşme isteği söz konusu.

Kuşkusuz retrodaki pluton-satürn oğlak 2. Ev pozisyonu, bu çalışmanın ağır bir bütçesi olacağının altını çizmekte. Tabi ki teknolojileri ifade eden uranüs’ün ayla trine kontağı, teknolojik yatırımları ve bu konudaki maddi kazanç planını anlatıyor. Uranüs(beyin,teknoloji, yenilikçi fikirler), denebola sabit yıldızıyla kavuşumda, posedion transneptünyenine karşıtlıkta, Musk bu ütopik fikir ve uygulamalarıyla, öğrenci yetiştiriyor, eğitiyor olduğunu ve gelecekteki geliştirilecek projeler için bilgi yatırımı yapmakta olduğunu ifade etmekte. İkizler-yay aksında 1,5 yıl boyunca meydana gelecek olan tutulmalar, haritanın 1-7 aksında meydana gelecek. Kad yöneticisi 9. Evde, gad yöneticisi 1. Evde yerleşimde. Yurtdışı bağlantılı akademik projeler , bilgiyi yayma, işleme, pazarlama oldukça aktif bir şekilde öne çıkmakta.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Haritadaki güneş 9. Evde başak burcunda. Projenin odak noktası, yurt dışına tanıtımı, dünyaca pazarlanması, patent alması vs. ancak bilgiyi ifade eden Merkür neptünle karşıtlığa gidiyor. Neptün 3. Evde retro’da, bu durumda, ilerleyen dönemlerde projenin geliştirilme safhasında hayal kırıklığı öne çıkabilir. Ve Merkür Asterea transneptünüyle kavuşum, lilithle karşıtlığa gidiyor. 4-10 aksı yerleşim, beyne chip yerleştirilerek insanları kontrol etme gücünü elde etme veya kişinin duygu ve düşüncelerinin bir başkası tarafından öğrenilmesi ve izlenebilme konusu açıkçası insanları tedirgin etmekte, aynı zamanda bir takım bağışıklık sisteminde sorun yaratabileğine yönelik soru işaretleri oluşmakta. Tüm negatif eleştirilere karşı Musk ve ekibi tarafından, bekle gör taktiği uygulanabilir, ancak bu projeyi bloke etmek isteyen kişiler özellikle kendi ülkesinde Musk’a zorluk çıkaracak gibi görünüyor.

 

Her koşulda, yeni bir çağın ayak seslerini duyduğumuz bir gelişme, en çok ta sağlık konusundaki olumlu etkilerini düşünmek bile heyecan ve umut verici.

 
 
 
 
 
 
 
 

#neuralinkdeneyi #chiplihayat #elonmusk

 
 
 
 
 
 
 

görseller:bilim teknik dergisi

 
 
 
 
 
 
 
Uranyen Astrolog

Melek Füsun UYSAL

astrouranyen@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
1
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
şimdi ara