ARALIK AYINDA BURÇLAR

ARALIK AYINDA BURÇLAR

 ARALIK AYINDA BURÇLAR

4 aralık Neptün retro çıkışı balık
7 aralık merkür oğlakta
8 aralık ikizler burcunda dolunay
10 aralık Venüs oğlakta
10 ocak 2023 Mars retrosu bitiyor
20 aralık jüpiter koç burcunda
23 aralık oğlak burcunda yeni ay
29 aralık oğlakta merkür retrosu- 18 ocağa kadar
29 aralık Venüs/merkür kavuşumu
MARS RETROSU 12 OCAKTA BİTİYOR

Yükselen koç;
Bu ay odağınız, yurtdışı konular, ticari işler, uzak yerlerle kontaklar, eğitimler, hukuki konular olacak. 12 Ocak 2023’e kadar eğitimler, yakın çevre iletişim, iş anlaşmaları, seyahatlerdeki aksamalar sona eriyor. 4 aralıktan sonra kollektife hizmet, gizli düşmanlar, ekstra gelirler, insiyatifinizin dışındaki aksiliklerle ilgili konularda nefes almaya başlıyorsunuz. Ancak ilişkiler ve maddi harcamalar konusunda yanlış yönlendirilmeye dikkat edilmeli. 8 aralıktaki dolunay iş anlaşmaları, yakın çevreyle ilgili konular, ticaret, iletişim, iş seyahatleri konusunda haber alacağınız, bazı konuları farkedeceğiniz bir gündemi ifade ediyor. İş ve kariyer alanındaki hedefleriniz artık ayın ilk haftasından sonra netlik kazanacak. 20 aralıktan sonra son derece bereketli kazançlı bir zaman dilimine giriliyor, maddi gelirler artarken görünümüzde değişebilir, kilonuza da dikkat etmelisiniz. 16 mayıs 2023’e kadar şans fırsatları devam edecek. 23 Aralıktaki oğlak yeni ayı, kariyer alanında yeni bir karar alma sürecine girildiğini ifade ediyor. 29 Aralıkta başlayacak Merkür retrosu 18 ocağa kadar, terfi, iş yerinde maddi güvence ve istikrar elde etme adına güzel bir zaman dilimi. Aynı gün Venüs/merkür kavuşumuyla birlikte ay’ın en güzel günlerinden birini yaşıyorsunuz.

Yükselen boğa;
Bu ay odağınız, bütçe dengesini düzenleme, ödemeler, eşin kazancı, ortaklı paralar, miras, kredi, nafaka, burs gibi dış kaynaklı finans destekleri olacak.4’ünde Neptün’ün retrodan çıkışıyla birlikte, sosyal ortamlardaki anlaşmazlıklar, hayal kırıklıklarından sıyrılıp, geleceğe dair idealize ettiğiniz planlarla ilgili gündemler öne çıkacak. Önce merkürün oğlak burcuna geçişi, daha sonrada yönetici gezegeninizin 10 aralıkta oğlak burcuna geçişiyle birlikte, yurtdışı ve uzaklarla ilgili kontaklar, ticaret, akademik kariyer, eğitimler, hukuki işlerle ilgili oldukça olumlu etki alıyorsunuz. 12 ocağa kadar geçmişte maddi hakkedişlerinizin alamadığınızı düşündüğünüz zaman dilimini artık geride bırakıyorsunuz. 12 ocaktan sonra İş başvuruları için daha uygun. 8 aralıkta ikizlerde bir dolunay gerçekleşiyor, bütçe dengelemek, ortak paralarla ilgili planlar konusunda net kararlar alacağınız bir zaman dilimine giriliyor. 20 Aralıkta, jüpiter koç burcuna geçiş yapıyor, sağlık konularına dikkat edilmesi gereken bir zaman dilimi. 16 mayıs 2023’e kadar burada kalacak. 23 Aralıkta bir yeni ay gerçekleşiyor. Yurtdışı yerler uzaklar, yurtdışındaki kişilerle kontaklar, ticaret, eğitim, seyahatler, hukuki konular, uzak akrabalarla ilgili konular öne çıkıyor. 29 Aralıkta merkür oğlak burcunda retrosuna başlıyor, 18 ocağa kadar olan zaman diliminde geçmişte yarım kalmış bu konulardaki işlerinizi şimdi tamamlama zamanına girmiş bulunuyorsunuz, yeni hamleler eksik ve desteksiz kalabilir.

Yükselen ikizler;
Mars 12 ocağa kadar birinci evinizde retrosuna devam ederken bireysel kararlar almakta zorlandığınız, genel sağlığınızın ve enerjinizin biraz düştüğü bir zaman dilimi olabilir. 4 aralıkta Neptün retrosunun bitmesiyle birlikte iş ve kariyer alanında idealize edilen konulara yöneliyorsunuz. Bu ay odağınız, ortaklar, partner ve kariyer hedefleriyle mücadele olacak. Merkürün oğlağa geçişi ve ardından venüs’ün oğlak transitiyle birlikte, dışarıdan gelen finansal destekler, miras, nafaka, burs, eşin maddi kazancı, ebeveynlerin maddi desteği öne çıkıyor. 8 Aralıkta ikizler burcundaki dolunay, bazı geçmiş olumsuz durumları hazmetme ve farkındalık zamanı artık bir sonraki adıma daha hazır hissettiğiniz bir zaman dilimine giriliyor. 20 Aralıkta jüpiter koç burcuna geçişiyle birlikte sizin gündeminiz hızlanırken,16 mayıs 2023’e kadar, yeni sosyal alanlar, arkadaşlar ve kariyer çevreleri içine gireceğiniz bir zaman dilimi. Ayrıca ortaklaşa bir projenin içinde yer alabilirsiniz. 23 Aralıkta oğlak burcunda yeni ay meydana geliyor, ortak işler, bütçe dengesini kurma zamanı. 29 Aralıkta merkür retroya başlıyor, eski eş, ortak ve geçmişten tanıştığınız kişilerin tekrar gündeme geldiğini görebilirsiniz. İkili ilişkilerde oldukça dikkat isteyen bir zaman dilimine giriliyor.

Yükselen Yengeç;
Bu ay odağınız, çalışma alanınız, iş arkadaşlarınız, sağlığınız varsa evcil hayvanınız olacak. Neptün retrosunun bitişiyle birlikte 4 Aralıkta, idealize edilen yurtdışı ve uzaklarla ilgili işler, ticari konular, reklam, yayıncılık, eğitim, hukuki konularla ilgili işlerde daha rahat ilerleme zamanına giriliyor. 8 Aralıkta ikizler dolunayı gerçekleşiyor. Merkür ve Venüs’ün oğlak burcuna geçişiyle birlikte, ortaklıklar, evlilik kararları öne çıkıyor. Mars retrosu 12 Ocak 2023’te sona eriyor, bu zamana kadar, sağlık konularına, gizli düşmanlıklara, ebeveyn sağlığına dikkat edilmeli. 20 Aralıkta büyük iyicil jüpiter koç burcuna geçiş yapıyor, 16 mayıs 2023’e kadar burada kalacak. İş, kariyer alanında fırsatlar gündeminiz olurken, yeni bir işe başlama, evlilik, söz, nişan kararı alma, işte terfi, iş büyütme konularında olumlu etkiler gündeminiz oalabilir. 23 Aralıkta oğlak burcunda bir yeni ay oluşuyor, ikili ilişkilerde önemli kararlar, yeni başlangıçlar, kalbi boş olanlar için ruh ikizinizi bulma gündeminiz olabilir. 29 Aralık’ta Merkür retrosu oğlak burcunda başlıyor, 18 Ocak 2023’e kadar devam edecek retroyla birlikte, ikili ilişkiler, ortak ve eşle geçmiş sorunların masaya yatırılma ve şifalanma zamanına giriliyor. Bu dönemde yeni ortaklıklara başlamak için önerilmez.

Yükselen Aslan;
Bu ay odağınız, aşk ilişkiniz, çocuklarınız, yatırımlarınız olacak. Kalbi boş olanlar için, yeni bir aşk kapıyı çalıyor, bebek isteyenler için müjdeli haber geliyor. 4 Aralıkta neptün’ün retro çıkışıyla birlikte, borçlar, bütçe kontrolü gibi maddi kısıtlamalardan özgürleşme zamanına giriliyor. Merkür ve Venüs’ün oğlak burcuna geçişiyle birlikte, çalışma hayatında disiplinli ve planlı bir şekilde ilerlemeye başlıyorsunuz.8 Aralıkta gerçekleşecek ikizler burcundaki dolunayda gerek sosyal gerekse özel ilişkilerde bazı konular gün yüzüne çıkıyor, farkettiğiniz durumlarla ilgili kararlar alma zamanına giriliyor Mars retrosu 12 ocakta sona ererken, arkadaş ilişkilerinizdeki gerginliklerden, sosyal medya ortamındaki çeşitli aksaklıklar ve sorunların çözüm bulma zamanına giriliyor. 20 Aralıkta jüpiter koç burcuna geçiş yapıyor, 16 mayıs 2023’e kadar, eğitim, akademik kariyer, yurtdışı seyahatler, uluslararası ticaret, yayıncılık, satış, reklam, pazarlama konularında şanslı ve fırsatlı zamanlar. 23 Aralıkta oğlak burcunda yeni ay gerçekleşiyor, sağlık ve çalışma alanında bazı konuları revize etme zamanı, evcil hayvan sahiplenmeye karar verebilir, sağlıklı beslenme detoksu yapmaya ve diyete başlamaya karar verebilirsiniz. 29 Aralıkta Merkür oğlakta retroya başlıyor, 18 Ocağa kadar gerilemeye devam ederken, özellikle çalışma arkadaşlarınız, yardımcılarınız ve sağlığınıza dikkat etme gereği önem kazanıyor.

Yükselen başak;
Bu ay odağınız, ev, yerleşim, aile konuları olacak. Karşıt burcunuzda gerileyen Neptün 4 aralıkta ileri hareketine geçerken, ilişkilerde rahat bir nefes alma adına güzel bir döneme giriliyor. İkili ilişkiler, eş , ortaklar ve muhatap olduğunuz bireylerden dolayı hayal kırıklığına uğrama, belirsizlikler dönemi artık aşılıyor. 7 Aralıktan itibaren Merkür’ün 10 Aralıktan sonra da Venüs’ün oğlak transitine başlaması, sizlerin yeni bir aşk ilişkisi, yatırımlar, çocuklarla ilgili gündemler, hobiler, yeteneklerden para kazanımı konusunda olumlu ve şanslı bir zaman dilimine geçildiğini göstermekte. 8 Aralıkta ikizler burcunda bir dolunay var, iş ve kariyer alanında yazılı sözlü sunum ve projeler, iş başvuruları, evlilik kararları gündem olurken, çifte konuda uğraş verme ve yoğunlukta söz konusu olacak. 20 Aralıkta Jüpiter’in koç’a geçişiyle birlikte, 16 mayıs 2023’e kadar, dışarıdan beklenen finansal destekler, miras, burs, nafaka, eş maaşında iyileştirmeler söz konusuyken, okült konulara merakta söz konusu olabilir. 23 Aralık’ta Oğlak burcunda yeni ay, yeni bir ilişki, yatırım kararı, bebek sahibi olma kararı, çocukların eğitimleriyle ilgili yeni bir gündem olacağını ifade ediyor. 29 Aralıkta hem Merkür/Venüs kavuşumu oluşurken, hem de Merkür retroya başlıyor, 18 ocağa kadar oğlak burcunda sizin yatırımlar, aşk, yatırımlar, hobiler evinizde geriliyor, iletişime ve yatırımlarınıza dikkat, ilerlemeyen konularda öğrenmeniz gerekenler olabilir. Burada ilişkilerde konuşmaktan çok dinlemek retroyu iyi yönlendirmek adına doğru bir davranış olabilir.

Yükselen terazi;
Bu ay odağınız; eğitimler, seyahatler, satış, reklam, pazarlama, yazılı sözlü her türlü iletişim, iş bağlantıları ve yakın çevreniz olacak. 4 Aralıkta biten Neptün retrosuyla birlikte, çalışma ortamı ve yaptığınız işle ilgili belirsizliklerden özgürleşeceğiniz bir zaman dilimine giriliyor. İkizler burcunda retroda ilerleyen Mars sizin 12 ocağa kadar olan zaman diliminde yurtdışı bağlantılı işlerinizde engel çıkarırken bu tarihten sonra daha rahat bir akış içinde olacağınızı ifade etmekte. Venüs ve Merkür’ün ay başlarında oğlak burcuna geçişiyle birlikte, ev ve aileyi ebeveynleri ilgilendiren gündemler öne çıkarken, eve yatırım, tadilat, satış, kiralama konularıyla muhatap olacağınız zamanlar olarak öne çıkıyor. İkizler burcunda gerçekleşecek 8 Aralıktaki dolunay, eğitim, yurtdışı konular, hukuki konular ve ticari anlaşmalarla ilgili disiplinli bir şekilde plan yapacağınız hedefe odaklanacağınızı anlatmakta. 20 Aralıkta, Jüpiter koç burcuna geçiş yapıyor, 16 mayıs 2023’e kadar, ikili ilişkiler önem kazanırken, evlilik, nişan, söz ve ortaklaşa iş kararları gündeme geliyor. 23 Aralıkta Merkür oğlak burcunda gerilemeye başlayacak, 18 ocağa kadar retro’da kalacak olan planet, aileyi ilgilendiren geçmişte tamamlanamayan her türlü konu için fırsat niteliğinde. Ancak bu dönem ebeveynler ve aileyle iletişime dikkat edilmeli.

Yükselen Akrep;
Bu ay odağınız, para kazançları sağlamak, bütçe dengesini kurmak olacak. 4 Aralıkta Neptün retrosu bitişiyle birlikte, çocuklar, yatırımlar ve aşk ilişkinizle ilgili kafa karışıklıkları ve belirsizliklerden özgürleşiyorsunuz. Merkür ve Venüs oğlak burcuna geçerek yakın çevre ilişkilerle ilgili gündem belirlenirken, iş anlaşmaları, yakın çevreye seyahatler, eğitim konularını öne çıkarıyor. 8 Aralıkta ikizler burcunda bir dolunay gerçekleşiyor, miras, eşin kazancı, burs, kredi, dışarıdan beklenen finansal desteklerle ilgili gündem belirlenirken, ödemeler fazlalaşabilir, harcamalara dikkat edilmesi gereken bir zaman dilimine giriliyor. İkizler burcunda retro olan Mars 12 ocağa kadar bu etkilerdeki mücadeleler, engellenme ve gecikmelerin oluşacağını ifade etmekte. 20 Aralıkta jüpiter koç burcuna geçiş yapıyor,16 mayıs 2023’e kadar, sağlık konularında şifalanma, işe başlama, kariyer planlarıyla ilgili olumlu gündemler verirken, evcil hayvan sahiplenme konusu, yakın yerlere seyahatler, yeni çalışma arkadaşları söz konusu olabilir. 23 Aralıkta Merkür gerilemesi başlıyor, 18 Ocak 2023’e kadar sürecek bu zaman diliminde, yakın çevre kardeş ve akrabalarla ilişkilere, seyahatlerde trafiğe, arabayla ilgili sorunlara, eğitim ve iş anlaşmalarındaki sorunlara dikkat edilmesi gerekiyor.

DANIŞMANLIK İÇİN DOLDURUNUZ


Yükselen yay;
Bu ay odağınız, genel sağlığınız, bireysel kararlar, dış görünüşünüz olacak. Kilo vermeye karar verebilir, spora başlayabilirsiniz. Mars’ın ikizler burcundaki retrosu 10 Ocağa kadar sürecek, bu zaman diliminde, eş, partner, ortak, ikili ilişkilerdeki gerilimli iletişime çok dikkat 4 Aralıkta retrodan çıkan Neptün, ev ve aileyle ilgili belirsizliklerden özgürleşeceğiniz, taşınma, gayrimenkule yatırım, ebeveyn sağlığıyla ilgili konularda önünüzü görmeye başlayacağınız bir döneme işaret etmekte.. Aynı gün Venüsle sert açı alan Neptünün yatırımlarda kandırılmamaya dikkat edilmeli şeklinde gökyüzü mesajı veriyor. 7 Aralıkta Merkür’ün 10 Aralıkta ise Venüs’ün oğlak burcuna geçişiyle birlikte, yeni para kaynakları bulma, kadın figürleriyle ortak paralar kazanma adına idealist ve hedef odaklı planlar içinde olacağınızı ifade etmekte. 8 Aralıktaki ikizler dolunayı, eş, ortak ve muhatap olduğunuz kişilerle ilişkilerde nihayet geçmişle ilgili ikilemde kaldığınız bazı konularda farkındalık yaşayacağınız bir dönem olacak. Kırgınlıkları iyileştirmek, ilişkileri şifalandırmak adına olumlu bir zaman dilimi. 20 Aralıkta bolluk gezegeni Jüpiter koç burcuna geçerken, 16 mayıs 2023’e kadar burada kalarak, yatırımlar, aşk ilişkileri, hobiler, çocuklarla ilgili konular ve bebek sahibi olma konusunda size şans ve güzel etkiler sunuyor. Kalbi boş olanlar yeni bir ilişkiye başlıyorlar. 23 Aralıkta oğlak burcundaki yeni ay, çalışma hayatıyla ve yeni finansal kaynaklar bulma, işe başlama ve para kazancıyla ilgili yeni kaynaklar bulma adına şanslı bir dönem. 29 Aralıkta merkür retrosuna başlıyor, 18 ocağa kadar sürecek oğlak burcundaki gerileme, geçmiş maddi hakkedişleri elde etme, geçmişte bir işe başvurduysanız geri bildirim alma, yarım kalmış iş projeleri ve planları hayata geçirme anlamında fırsat sunuyor. Aynı gün Venüs/merkür kavuşumuyla iş anlaşmaları, ticari kazançlardan yana oldukça güzel bir zaman dilimini ifade ediyor.

Yükselen oğlak;
Aralık ayı boyunca odağınız; gerçekleşmek istediğiniz ancak hayata geçiremediğiniz konular, insiyatifinizin dışında gerçekleşen gelişmeler ve sağlığınız olacak. Mars retrosu 10 ocak 2023’te sona erecek bu zaman dilimine kadar, çalışma ortamınızdaki gerginlikler ve sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Merkür ve Venüs’ün birinci evinize geçişiyle birlikte ay başından itibaren, iş anlaşmaları, sağlık konuları gündeminiz olurken, ikizler burcunda ayın 8 Aralıkta gerçekleşecek dolunayla birlikte, çalışma ortamında yoğunluklar, çalışma ortamı ve yardımcılarla ilgili alınacak kararlar gündem olacak. Neptün’ün retro çıkışıyla birlikte, iş anlaşmaları, eğitimler, seyahatler, kardeşler, yakın çevre ve akrabalarla ilgili belirsizlikler sona eriyor. 20 Aralıkta jüpiter koç burcuna geçiş yapıyor, burada 16 mayıs’a kadar kalırken, yeni ve geniş bir eve taşınma, ailenin genişlemesi, bebek müjdesi, gayrimenkule yatırım, ebeveynlerin şifası gibi güzel etkiler öne çıkıyor. 23 Aralıkta, birinci evinizde gerçekleşecek yeni ay, yeni projeler içinde olacağınız enerjinin yükseleceği ve dış görünümde revizyona gireceğiniz bir zaman dilimi. Sağlık detoksu içinde oldukça uygun zamanlar. 29 Aralıkta merkür gerilemesi başlıyor, 18 Ocağa kadar birinci evinizde gerileyecek iletişim gezegeni, eşin akrabaları, çalışma ortamınız ve ikili ilişkilerinizde söylemlere dikkat edilmesi gereken bir zaman dilimine girildiğini ifade etmekte. Kardeşlerle ve akrabalarla ilgili geçmişte tamamlanamayan konuları şimdi tamamlama zamanı.

Yükselen kova;
Aralık ayında odağınız, sosyal alanlar, yeni arkadaş grupları, sosyal medyadaki işleriniz, geleceğe dair planlarınız olacak. 4 Aralıkta Neptün retrosu bitişiyle birlikte, maddi konulardaki planların netleştiği nereye ne harcayacağınızı net hesapladığınız bir zaman dilimine giriliyor. 8 Aralıkta ikizler burcundaki dolunay, çocuklar, aşk hayatınız, hobiler, sanatsal aktiviteler ve yeteneklerden gelen kazançlar konusunda gündem oluştururken, Mars’ın ikizler burcundaki retrosu 10 ocakta bitecek bu zaman dilimine kadar, bu konulardaki geçmiş gündemlerle mücadele, yeni hamlelerde engellenme ve çeşitli gecikmeler olabilir. 10 ocaktan sonra daha rahat bir akış söz konusu. 20 Aralıkta bereket gezegeni jüpiter koç burcu transitine başlıyor olacak. 16 mayıs 2023’e kadar olanki zaman diliminde, iş anlaşmaları, eğitimler, yakın yerlere seyahatler, yakın akraba, kardeş, çevre, varsa alım-satım, tamirat işlemleri gibi arabayla ilgili konular, satış, reklam, pazarlama gibi konularda oldukça yoğun ve aktif bir döneme giriliyor. 29 Aralıkta Merkür oğlak burcunda retroya başlıyor, 18 Ocak 2023’e kadar olanki zaman diliminde, sağlığa dikkat, gerek bireysel sağlık gerekse ebeveynlerle ilgili sağlık gündemleri öne çıkıyor.

Yükselen balık;
Aralık ayında odağınız; iş ve kariyer hedefleriniz, ebeveyn sağlığı, toplumsal vizyonunuz, uzun süreli ilişkiniz varsa söz, nişan veya evlilik kararı olacak. Ay başında neptün’ün retrodan çıkışıyla birlikte, üstünüzdeki enerji düşüklüğünü attığınız, bireysel planlarınızda netlik kazanacağınız bir döneme giriliyor. Oğlak burcuna geçiş yapan merkür ve Venüs, sosyal alanlar, kariyer çevreleri ve kariyer getirileri, arkadaş gruplarındaki yeni aktiviteleriniz ve gündemlerinizi öne çıkarıyor. 8 aralıkta ikizler burcunda gerçekleşecek olan dolunay, ev ve aileyi ilgilendiren konulardaki kararların altını çizmekte. Eş ve ebeveyn sağlığı söz konusuyken, mars’ın buradaki retrosu, 10 Ocak 2023’e kadar devam ederek, sağlık ve iletişim krizleriyle mücadeleli bir gündemi öne çıkarıyor. 20 Aralıkta bolluk ve bereket gezegeni jüpiter koç transitine başlıyor olacak. 16 mayıs 2023’e kadar sürecek bu transit süresince süresince, yeni para kaynakları bulma, işe başlama, maaş zammı veya ek kaynaklar yaratma konusunda şanslı bir zaman dilimine giriliyor. 29 Aralıkta Merkür oğlak burcunda retroya başlayarak 18 ocak 2023’e kadar olanki zaman diliminde, sosyal alanlarda, arkadaş gruplarındaki ilişkilerinizde iletişime dikkat edilmeli, kariyer kazançlarını doğru yönlendirmeli, yanlış yatırımlara ve harcamalara karşı temkin gereği öne çıkarken, sosyal medya platformundaki işlerinizde aksaklıklara, dolandırıcılığa karşı önlem alınmalı.

İsar,cap cert.
Uranyen&Okült Astrolog
Melek Füsun Uysal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
1
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
şimdi ara