15 Eylül Neptünyen yeni ay

15 Eylül Neptünyen yeni ay

 15 Eylül Neptünyen yeni ay

21 derece 58 dakika’lı bu yeni ay, Denebola sabit yıldızıyla kavuşumda, Nemesis asteroitiyle etkileşimde gerçekleşiyor. Aldığımız kararlardan umutsuzluk, detaylıca araştırıp sonucundan pişmanlık duyma, karşı tarafı veya kendimizi eleştireceğimiz, risk alacağımız konularla ilgili zorlanacağımız bir zaman dilimini işaret etmekte.

An haritasında venüs ve mars haricinde tüm diğer gezegenlerin geri harekette oluşu, çabuk karar vermenin doğru olmadığını temkinli hareketin önem kazanacağını ifade etmekte.

Pluton yeni ay’ı desteklerken, radikal dönüşümlerin zamanına girildiğini işaret ediyor özellikle ilk 7 gün bu etkiler oldukça belirleyici olacak.

4 Eylül’de iki gezegen yön değiştirdi. Boğa’daki Jüpiter yıl sonuna kadar sürecek geri hareketine başlıyor, Aslan burcundaki Venüs de ileri harekete döndü. Bu iki gezegen büyük iyicil, küçük iyicil olarak kabul edilse de bu süre içinde ayrı ihtiyaçların hikayesini anlatıyorlar. Venüs, epey içe dönük bir evreden sonra isteklerimizi gerçekleştirmek için aceleci enerjiler verebilir, Jüpiter ise temkinli olma ve riskten kaçındığımız bir etkiyi çalıştırmakta.

Balık’taki Neptün ile karşıt konumdaki başak yeni ayı, Ay-Neptün karşıtlığı aynı gün gerçekleşirken, Güneş ile Neptün arasındaki karşıt açı da 19 Eylül’de kesinleşiyor. Yeniay odağımızı zayıf olan yanımıza çeviriyor. Kandırılmalar, görünüşün dışındaki farketmediğimiz durumlara karşı dikkatli olunmalı.

Merkür Yeniay günü direkt harekete dönüyor ve Güneş ayın 16’sında Uranüs’e üçgen açı yapıyor. Bu dönemde çok fazla hesap yapma ve hatta bazen ödeşmeler görülebilir. Bakış açısına bağlı olarak, bu hesapların sonuçları büyük ölçüde farklılık gösterebilir. Özellikle gerçekler ve inançlar arasındaki ayrım gözetilmediğinde bu durum anlaşmazlıklara neden olabilir.

başak yeni ay’ı kuşkusuz yükselen başak, güneş başakların hayatında yeni başlangıçları işaret ederken, yay, ikizler ve balıklar da değişimler başlıyor.

yükselenlere bakıldığında;

Yükselen koç;
ilişkiler, sözleşmeler, anlaşmalarla ilgili dikkat edilmesi gereken zaman dilimi. Maddi gelirlerle ilgili yeniden revize etme dönemindesiniz, ani gelişen finansal konular, iş ve çalışma hayatında yeniden birlikte çalışacağınız kişiler gündem olabilir, bireysel karar alma yerine ortak kararlar kazandıracaktır, sağlıkta sindirim bağırsak sorunlarına dikkat.

Yükselen boğa;
yeteneklerinizi gösterme zamanı, yeni bir ilişki söz konusu olabilir, çocuklarla ilgili yeni planlar içinde olacaksınız, çalışma hayatında daha aktif ve ilişkilerde dengeyi sağlama durumu söz konusu. Sağlıkta böbrekler, dolaşım hastalıklarına dikkat.

Yükselen ikizler;
aileyi ilgilendiren konularda yeni başlangıçlar zamanı. Ev içi tadilat, taşınma, alım-satım kararları öne çıkarken, yeteneklerden para kazancı, yatırımlarla ilgili daha cesur kararlar aşamasındasınız. Yeni bir ilişkiye başlamak, mevcut ilişkilerde daha mantığın sesini dinlemek isteyeceksiniz.

Yükselen yengeç;
yeni eğitimlere başlama, kendini geliştirme, yazılı sözlü konularda aktif bir zaman dilimine giriliyor. Yakın çevre ilişkilerinde daha yoğun bir dönem. Aile içinde ve ebeveynlerle bazı yüzleşmeler söz konusu olabilir, ilişkilerde dengeli olma gerekliliği önem kazanıyor.

Yükselen aslan;
yeni kazanç kapıları açma, ideallerle yüzleşme, iş ve çalışma ortamı, genel sağlık konularıyla ilgili değişimler yaşanıyor. İş ve kariyer alanında yarım kalan işler tamamlanırken, bereketli bir dönem sizi bekliyor.

Yükselen başak;
yeni kazanç kapıları aralanırken, bütçeyi zorlayan ve hesap yapmadan anlaşmalara, borçlara girişilmemeli. Taşınmak, iş yeri değiştirmek için doğru zaman. Sağlıkla ilgili kronik rahatsızlıkların çözümüne gidilebilir. Akademik kariyer, eğitim, yurtdışı işler, hukuki konular için gökyüzü desteklisiniz. Süpriz gelişmeler söz konusu olabilir.

Yükselen terazi;
Kendilerini daha güçlü şekilde ortaya koyma zamanına giriyorlar, taşınmayla ilgili belirsizlikler, sağlık sorunları gündem olabilir, iş hizmet konularıyla, rutin hayatlarında daha fedakar davranmak, çalışma hayatında sorumluluklar, bireysel ve ebeveyn sağlığıyla ilgili konular öne çıkıyor.

Yükselen akrep;
Dostluklar, arkadaşlıklar, ortak aktivasyonlarda bulunma öne çıkarken, eril kişilerle ilişkilerde takıntı yapmama, psikolojik durumu güçlü tutma gereği önem kazanıyor. Gizli düşmanların negatif etkisi ilişki kaybına neden olabilir, dikkat dağınıklığına, kayıplara dikkat edilmeli.

Yükselen yay;
iş, kariyer ve uzmanlık alanlarında yeni başlangıçlar kararlar ve kendilerini gösterme zamanına giriliyor. Zihinsel yetenekleriniz, yazılı sözlü çalışmalarınız dikkat çekebilir. Sosyal ilişkiler kurma, yeni gruplar içine girme söz konusu.

Yükselen oğlak;
yurtdışı işler, akademik eğitimler, ticaret, sosyal medya, satış, reklam, yolculuklar öne çıkarken, iş, kariyer ve uzmanlık alanlarında kendini güçlü şekilde ortaya koyma zamanına giriliyor. Otorite figürleri, çalışma ortamlarındaki ilişkilerde daha orta yolu bulma, ilişkileri politize etmenin faydasını görecekler.

Yükselen kova;
başkalarının kaynaklarıyla ilgili konular, bankayla olan işler, dışarıdan beklenen finansal destekler dikkat çekerken, yatırımlarla ilgili ayağı yere basan planlar yapmaları gerekiyor. Yakın çevre, komşu, kardeşlerle ilişkilere dikkat.

Yükselen balık;
eş, partner, hayatımızdaki kişilerle ilişkilerle ilgili yeni destekler söz konusuyken, maddi kazançlarla ilgili zorlukların etkisiyle ortak paralarla, bankalarla olan işlemler, eşin kazancıyla ilgili yeni bir yol haritası çizilebilir. Kronik rahatsızlıklara dikkat.

isar cap Uranyen&Karma Astrolog
Melek Füsun UYSAL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
1
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
şimdi ara