İsisyen Venüs

İsisyen Venüs

 İsisyen Venüs

Gökyüzünde Venüs #Sirius ile etkileşime giriyor. Solar sistemimizin Güneşi olarak adlandırılan ve “parlayan” anlamına gelen Sirius, Mars’tan olumlu etki alarak, ikili ilişkilerde önemli konuların gündem olacağını ifade etmekte. Dişi enerji Siriusla Venüs etkileşimi, etkili insanlar tarafından korunma, mevcut konulara el atıp işleri yoluna koyma, sevdiği için fedakarlık yapan kişiyi anlatmakta. Eril enerjinin desteğiyle ün, onur ve zenginlik, maddi manevi destek alacağını ifade ediyor. Yeteneklerin ortaya çıkabilme fırsatı, sanat, , psikoloji, astronomi, astroloji ve okült konulara çekilme, seçilen alanla ilgili buluşcu ve çalışmasına kendi damgasını vurabilen birisi olma adına fırsatlı zamanlardır. Evlenme, çocuk sahibi olma zamanlarıdır. Özel ilişkilerde ortak geleceği yönlendiren dişil enerjinin harekete geçmesidir.

#cupido #hades ve #satürn ile etkileşimdeki Venüs halledilmesi gereken aile, özel ilişkiler, kardeşlerle ilgili konularda sorumluluk alabilme cesaretine sahip hale geldiğinin altını çizmekte. Zihinsel ve duygusal olarak parçaları birleştirme, geçmiş deneyimlerin ışığında duygusal mesafelerin ve sorunların çözümünü bulma adına önemli kararlar alabiliriz.

Mitolojik hikayesine göre; Şifa ve büyü tanrıçası olan İsis, eski Mısır dini inançlarında önemliydi. Yunanca Isis, eski Mısırlılar da Aset olarak bilinir. Adı, tipik olarak bir taht olan başlığına da yansıyan “Tahtın Kraliçesi” dir. Antik mısırlı rahipler takvimlerini güneşe göre değil Sirius’a göre düzenleyerek tanrıça İsis’in yıldızı demişlerdir. Sirius’un görünmez olduğu dönem (3–4 Temmuz civarı) 35 gün önce ve 35 gün sonra toplam 70 gün boyunca ölülerini gömmemişler bu dönemde diğer âleme açılan kapının kapalı olduğunu düşünmüşlerdir. Sirius’un görülmediği 70 gün İsis ve Osiris’in duat adı verilen öte alemden seyrettikleri düşünülürdü. Başka bir görüşe göre Sirius, görülmediğinde Tanrıça İsis hamiledir, parlamaya başladığındaysa oğlu Horus doğar.

28 Hazirandan başlayarak Temmuz ayı boyunca dişil enerjilerin hayatında önemli gelişmelerin yaşanacağı etki devrede olacak.

isar cap Uranyen&Karma Astrolog
Melek Füsun Uysal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
1
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
şimdi ara