13 ocak 2021 plutonik oğlak yeni ayı

13 ocak 2021 plutonik oğlak yeni ayı

 13 ocak 2021 plutonik oğlak yeni ayı

13 ocak Çarşamba günü oğlak burcunun 23 drcsinde bir yeni ay meydana geliyor. Oğlak burcu öncü bir toprak burcu olduğu için ana tema disiplinli ve planlı  yeni adım atma enerjilerini taşır. plutonun 1 drc orbla yakın oluşuyla bu bir plutonik yeni aydır diyebiliriz. Pluton yaşamsal anlamda dönüşümü ve zorlayıcı bir enerjiyi ifade ediyor, oğlakta bir plutonik hareket özellikle güç savaşlarına işaret etmekte. yeni bir sistem-düzen kurmakla, devletin yöneticileriyle, liderler, büyük kuruluşlar ve bunların otoritesiyle ilgilidir, özellikle siyaset alanında muhalif parti ve iktidar partiler arasındaki güçlü ve kritik çekişmeler söz konusu olabilir.

13 ocak’taki yeni ay, aynı zamanda, Uranüs retrodan çıkmak üzere durak pozisyonunda olduğunu, jüpiterle ve satürnle dikaçıda olduğunu görüyoruz. Bu yerleşim Uranüsün gölge etkisinin kova burcundaki jüpiterle büyüyeceğini, mars merkürle sekstil açı alıyor, bu anlamda bakarsak, sosyal medyadaki haklarımızla ilgili konularda son kararların öne çıkacağı, engeller veya yasaklamalarla ilgili konularda son noktanın belirleneceğini söyleyebiliriz. Haritada marsın retro Uranüse kavuşuma yaklaşıyor oluşu, jüpiter ve  satürnle kare açı alması, hukuki konular,ekonomik resesyonlar,inançlarla ilgili yine ani beklenmedik agresyonların küçük kıvılcımların büyük tepkilerle öne çıkacağı durumların oluşacağını ve bu konularla ilgili sınırlandırılmalar, düzenlenme çabalarını ifade etmekte.

Dial  haritada yeniay, kova burcundaki merkürle hades t-karenin apexinde yer alıyor, juno ile hassas nokta oluşturuyor. Bu konfigürasyonu incelersek, Astrokartografik olarak yeniay Çin haritasının üstünden geçmekte. Çinden gelen aşılarla ilgili bir takım sorunların olabileceğini öngörebiliriz. Yine, Transpluto yengeç burcunda, Türkiye haritasının birinci evinde yengeçte yeniay’a kontra yerleşimde. aşıyla ilgili çeşitli anlaşmaların olacağını ancak Merkür retrosu’nun gölgeli günlerinde dahil edersek, bu günlerden itibaren özellikle 30 ocaktan-24 şubata kadar olan dönemde bu konuda da çeşitli spekülasyonlar ve aksak giden konular olacağını aşıyla ilgili sorunların özellikle finans konularında yeterli olunamayacağının, zorlanılacağının altını çizmekte. Yine bu dönem, Dna bazlı aşılarının yan etkisinin veya dezavantajlarının  anlaşıldığı bir dönem olabilir. Asteroitler bazında bakarsak, yeni ay, lachesisle ve eris ile etkileşimde. Anlaşmaların iki farklı etapta yapılacağı veya kamuoyunun aşılarla ilgili ikiye bölüneceğinin altını çiziyor.

Kısaca yeni ay’ın burçlara etkisine bakarsak;

Özellikle öncü burçlar olan koç, oğlak, yengeç ve teraziler birincil olarak etkilenecekler.

Koç ve yükselen Koç: iş ve kariyer alanında yoğunluk ve aşırı sorumluluk alma, takım çalışmalarda koşuşturmalar içinde yeni planlar içinde olacakları dönemdeler. Özellikle yaptıkları işlerle ilgili etkili sonuç alma konusunda hırslı davranacaklar.

Boğa ve yükselen Boğa: medya-uluslararası ilişkiler, eğitimler, hukuki konular öne çıkıyor. bu konularda hareketli ve aktif dönemdeler, dikkati çekecek şekilde iddalı ve hırslı olmak isteyecekleri bir dönem aynı zamanda.

İkizler ve yükselen İkizler: eş ve ortağın paraları, ortaklı paralarla ilgili konularda öne çıkıyor, maddi konularda kontrollü olmak isteyecekleri bir dönem.

Yengeç ve yükselen Yengeç:  Eş ve ortaklı işlerle ilgili yeni bir takım planlar içinde olacaklar, ilişkilerde karşı tarafla ilgili güç çekişmeleri inatlaşmalar söz konusu olabilir. ortaklaşa paralar, kredi,faiz,borç,tazminat,miras konularında da anlaşmalar sözleşmeler öne çıkıyor.

Aslan ve yükseleln Aslan: iş ve çalışma konularına oldukça odaklılar ve iş ortamında yoğunluk ve sorumluluk altında hissedebilirler. Buradaki parasal hedefler öne çıkarken, oldukça hırslı davranacakları güç çekişmeleri içinde olacakları bir dönemdeler.

Başak ve yükselen Başak: özel ilişkilerinde daha fazla beklenti içindeler, karşı taraftan yoğun duygular bekliyor olabilirler belki burada baskı yapıyorlar veya baskı içinde olabilirler. Hobileri ve yaratıcılıkları konusunda oldukça aktifler. Yatırım yapmayı hedefliyor olabilirler.

Terazi ve yükselen Terazi: ev ve aile, ebeveynlerin içindeki konularla ilgili başlangıçlar yapmak isteyecekler. Yatırım yapmak isterlerse, beklenmedik mali külfetlerinin ortaya çıkması söz konusu olabilir.

Akrep ve yükselen Akrep: kardeşler, yakın çevre, eğitim,medya,ticari konular,atılacak imza ve anlaşmalar konusunda baskı hissediyor olabilirler. Şartları değiştirmek isteyecekleri bir dönemdeler.

Yay ve yükselen Yay:maddi kaynaklarla ilgili şartları aşmak ve bunun planlarını yapacakları bir dönem. İş ve çalışma hayatları, rutin hayatlarında oldukça faaller ve koşuşturma içindeler.

Oğlak ve yükselen Oğlak: Yeni ay sizin burcunuzda oluşuyor, yeni başlangıçlar içinde olacaksınız, aşk hayatında ani başlangıçlar olabileceği gibi ani kopuşlar da söz konusu olabilir. maddi yatırımlarda ani hamleler beklenmedik sonuçlar almalarına neden olabilir.

Kova ve yükselen Kova: kontrollerin dışında gelişen durumlar ve şartlar öne çıkıyor. izole olma konusu, olabilir, ev aile ve ebeveynlerle ilgili konularda beklenmedik konular için plan yapmak isteyecekleri bir dönem.

Balık ve yükselen Balık: yakın çevre, komşular, kardeşler, yazışma ve evraklarla ilgili beklenmedik durumlar öne çıkabilir. Sosyal çevreler içinde burada baskı hissedebilir ve yeni bir takım kararlar almak isteyebilirler.

 

Uranyen Astrolog

Melek Füsun UYSAL

astrouranyen@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
1
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
şimdi ara