21 Ocak Cesur Yeni Ay

21 Ocak Cesur Yeni Ay

 21 Ocak Cesur Yeni Ay

21 Ocak kova burcu yeni ay’ı 1 derece kova burcunda, 90’lık aksta karaay lillith ile eksende, Venüs dekanında oluşmakta, kova stelyumlu an haritasında yeni ay Altair sabit yıldızıyla kavuşumda, bu sabit yıldız Kartal Takımyıldızında yer alır ve Zeus’un Kartalıdır yapı olarak cesur, kendine güvenen,kuvvetli, iddialı etkiler verir, kova’nın ilk derecesine yerleşen yeniay enerjetik anlamda, geliştirdiğimiz fikirler için hamle yapma, yeni adımlar atma konusunda kişilere cesur yürek enerjisini vermekte. Burç dışı kavuşumla yeni ay’a etki eden Pluton, küllerinden yeniden doğmak, eski alışıla gelmiş düzeni değiştirmek adına güçlü etkiler barındırıyor. Jüpiter’den destek alan yeniay, ikizler burcundaki Mars’tan olumlu açı almakta, ancak Mars deklinasyon dışı yerleşimiyle, pek çok şey yapma cesaretini kendimizde görme çok fazla alana dağılma negatif etkisini de barındırmakta.

An yükseleni yöneticisi kova stelyumunda satürn ile kavuşumda, juno ile olumlu açı yapan bir yeni ay oluşumundan bahsetmekteyiz bu anlamda, ilişkilerde ve iş birliklerinde, uzun vadeli kararlar arifesine girildiğinin altını çiziyor.
Uranyen prensiple bakıldığında yeniay aksında circe/isis=nemesis/merkür=venüs/satürn/nike/eurydike/melete asteroitlerini görmekteyiz. Hedefe ulaşmak için yanlış yapılan konularla ilgili ne varsa veya yeni hamlelerin sonuçlarını tartma, zayıf ve eksik noktaları bilirkişi veya fikirlerine danışabileceğimiz aklı selim kişilerden yardım alma, destek ve dayanışma gerektiği, arapsaçına dönmüş konuların çözümünün buna bağlı olduğunu ifade etmekte. Ancak Yeni ay’ın Ezoterik yöneticisi Jüpiter, 45’lik chart’a bakıldığında ise özellikle yeni anlaşmalar yapılacak işler ve işbirlikleriyle ilgili danışacağımız ve güveneceğimiz kişilerle için acele karar almamak, etraflıca araştırma gerekliliğinin altını çizmekte.

Yeni ay, 2 derece Akrep burcunda oluşan 25 Ekim 2022 tarihli parçalı güneş tutulmasını tetiklemekte, ufak çaptaki depremler görülebilir.
Bu yeni ayda verilen kararlar, 20 Nisan Güneş Tutulmasıyla birlikte sorgulanma aşamasına geliyor.

Yeni ay oluşumundan birincil olarak;

0-3 derece arasında kova ,aslan, akrep ve boğa yerleşiminde olanlar,
14-18 derece arasında ikizler, başak, balık ve yay yerleşiminde olanlar,
7-11 derece arasında terazi, oğlak, yengeç ve koç yerleşiminde önemli gezegenleri olanlar birincil olarak etkileniyorlar.

yükselenlere bakıldığında;

Yükselen Koç:
Kariyer kararlarıyla ilgili yeni başlangıçlar, cesur kararlar, iş ve çalışma ortamındaki pürüzlerin, belirsizliklerin bitişi ve netlik kazanma zamanına giriliyor. Uzun zamandır planladığınız konularda harekete geçerken, sosyal hayatınızın daha aktif olacağı bir dönem.

Yükselen Boğa:
İş ve kariyerle ilgili gündemler, İşinizle ilgili yarım kalan ya da eksik olduğunuzu düşündüğünüz konuları tamamlamak isteyeceksiniz. Yeni bir eğitim ya da seyahat gündeme gelebilir. Planda olmayan harcamalarla da karşılaşabilirsiniz.

Yükselen İkizler:
Yurt dışıyla ilgili durumların, hukuki konuların ya da seyahatlerin gündemde olacağı bir yeniay süreci. Uzun vadeli düşüncelerinizi hayata geçirmeye istekli olacaksınız. Sağlığa ve kazalara karşı dikkatli olunmalı.

Yükselen Yengeç:
Ödemeler, dışarıdan beklenen finansal desteklerle ilgili gündem öne çıkarken, rekabetle ya da gizli düşmanlıklarla da uğraşmanız gerekebilir. Sosyal alandaki ilişkilerinizde güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. İş ve kariyerde yeni anlaşma fırsatları yaşanabilir.

Yükselen Aslan:
Eş, partner ve muhatap olduğunuz, kişilerle, olaylara farklı yaklaşım getirecek kararlar alabilirsiniz. Çalışma ortamınızda ya da gruplar içinde yaşanacak gerginliklerde ve ego çatışmalarına karşı dikkatli olunmasında fayda var. İş hayatında güzel fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. İş ve kariyer fırsatları devrede.

Yükselen Başak:
Günlük akışınızda, çalışma hayatınızda ya da sağlığınızla ilgili konular öne çıkarken, bu alanlarda başkalarıyla işbirliği halinde olmayı isteyeceğiniz bir dönem. Yeni birileriyle tanışabilir, mevcut ilişkileri olanlar ise ileri dönük yeni kararlar alma dönemine giriyorlar.

Yükselen Terazi:
Bebek sahibi olmak, çocuklarla ilgili güzel başlangıçlar, yeni bir aşk ilişkisine başlamak, yeni hobiler edinmek, yeteneklerden para kazancı, yatırımlarla ilgili gündemler öne çıkıyor.Ödemeler, eşin kazancıyla ilgili süpriz gelişmeler olabilir. Aileye, ebeveynlere dair sorunlu konulara çözüm bulunacak.

Yükselen Akrep:
Aileyi ilgilendiren konularda gelişmeler, ev ve gayrimenkul sahibi olmak, ebeveynlerle ilgili yeni kararlar, taşınma, tadilat gündemi öne çıkıyor. Sağlıkla ilgili sorunları halledebileceğiniz bir dönem. Harcamalarınızda artış olabilir. Yakın çevrenizle olan ilişkilerinizi yeniden düzenleyeceksiniz, yeni eğitimlere başlama kararları söz konusu.

Yükselen Yay:
Eğitimler, seyahatler, yakın çevreyle ilişkilerde yeni dönem, yeni ticari kontaklar, satış, reklam, pazarlama, yazılı sözlü her türlü iletişimler, sosyal medya işlerinizde yeni kararlar öne çıkıyor. İletişimin, hareketliliğin arttığı bir dönem, özel ilişkilerinizde ve çocuklarla ilgili sorunlara çözüm geliyor.

Yükselen Oğlak:
Yeni para kaynakları bulmak, yatırımlar, parayı yönelteceğiniz yatırımlarla ilgili kararlar öne çıkıyor. Maddi konularda farklı alternatifleri değerlendirmek, yeteneklerinizle ilgili girişim söz konusu. Aileden maddi manevi destek zamanı. Sağlıkla ilgili gelişmeler yaşanabilir.

Yükselen Kova:
Yeniayla birlikte hayata dair her türlü karar alma mekanizması güçlü bir şekilde çalışırken, yeni hamleler, yeni kararlar, kişisel gelişim, dış görünüş ve sağlıkla ilgili ertelediğiniz konuları ele alma, Sosyalleşme, tamamlamanız gereken işlere odaklanma zamanı.

Yükselen Balık:
İnzivaya çekilme, yeni adımlar için karar alma zamanı. Kısıtlanmış hissettiğiniz konuların gidişatını değiştirmek için adım atmak isteyeceğiniz bir dönem olacak. Eğitimler, yakın çevreyle ilgili süpriz haberler, seyahatler öne çıkıyor. Bütçe dengesine dikkat.

İsar,Cap Uranyen&Okült Ast.
Melek Füsun Uysal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
1
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
şimdi ara