8 Nisan Koç Burcunda Chironyen Güneş Tutulması

8 Nisan Koç Burcunda Chironyen Güneş Tutulması

 8 Nisan Koç Burcunda Chironyen Güneş Tutulması

8 Nisan Pazartesi günü, koç burcunun 19 derecesinde Chiron ile kavuşumda tam Güneş tutulması yaşanacak. Mufrid sabit yıldızıyla kavuşumlu tutulma plan yapma arzusunu öne çıkarırken, Güneş’in en yüceldiği derece olan 19 derecedeki koç, ezoterik tradisyonlarda ifade ettiği konu olarak çok önemli, ağır bir krizin sonrasında nihayet mutlu olma etkisi gibi çalışır. 19 mucizesi sözü buradan gelmektedir.

Tutulma yöneticisi 13 derece Mars balık burcunda, ancha sabit yıldızıyla kavuşumlu ve büyük malefik Satürn ile kavuşum açısında oluşu, engellerle mücadeleyi ve hayatımızdaki sorunlara çözüm getirme çabasını ifade etmekte. 11-15 derecede ikizler, balık, yay, başak burçları bu etkiye dikkat etmeliler, ayrıca 17-21 derecede oğlak, koç, terazi ve yengeç burçları birincil olarak tutulmadan etkileniyorlar.

An haritasında Akrep burcu yükselmekte. Dial harita’da Pluton-Jupiter orta noktasında ve Vulcanus ve Atlantis ile aks çalıştırmakta. Tutulma ana teması; geçmişten bugüne bize zarar veren, rahatsızlık yaratan konularla ilgili gerekirse risk alarak harekete geçmektir.

Ülkemizden gözlemlenmeyecek kuzey bendinde oluşacak tutulma, astrokartografi haritasında Amerika üzerinden geçmekte. Abd krizli gündemlere gebe özellikle seçim sonrası çalkantılar, askeri politikalar uzun süre dünya kamuoyunda konuşulacak.

Tutulma 16 Nisan’da transit retro merkür ve chiron tarafından kritik etki alıyor.

yükselenlere etkisine bakıldığında;

yükselen koç
Nisan 1986 ve Nisan 2005 benzeri konular öne çıkıyor. Yeni başlangıçlar, sizi yoran toksik ilişikiler ve bağımlılıklardan özgürleşme, ani gelişen maddi kazanç fırsatları, kariyer ve aileyle ilgili durumlarda net kararlar söz konusu.

yükselen boğa
sizi eski kalıplardan kurtulmaya ve kişisel gelişim için duygusal olarak şifalanmaya, bağımlılıklardan özgürleşmeye neden olurken, gizli saklı konuların öne çıktığı, kişilerin gerçek yüzlerini göreceğiniz bir etki çalıştırıyor.

yükselen ikizler
sosyal alana hareketlenirken, gelecek kararlarınıza etkili olacak yeni kişilerle tanışma söz konusu. Yurtdışı konular, ticaret, medya, uzak yerler, hukuki konularla ilgili daha güçlü konuma geliniyor.

yükselen yengeç
tutulmayla birlikte kariyerinizi ve toplumsal vizyonunuzun güçlenmesi daha profesyonel kararlar ve başarılara imza atılması söz konusu. Yurtdışı veya medya bağlantılı işlerde önemli etkiler öne çıkıyor.

yükselen aslan
seyahat, eğitim, ticaret, medya, hayata farklı yaklaşımlar keşfetme yoluyla kişisel gelişim ve genişleme söz konusu. Ortaklı paraların dışarıdan gelecek finansal desteklerin doğru yönetimi, eşin kazancı, ameliyat kararı öne çıkıyor.

yükselen başak
eski kalıplardan kurtulma ve ilişkilerdeki duygusal bağları derinleştirme, eş veya partnerin kazancıyla ilgili fırsatlar, kadın figürlerinin onay ve desteği, mevcut özel ilişkilerde uzun vadeli kararlar, iş ve kariyerde geçmişte yarım kalan konuları tamamlama, süpriz gelişen kariyer gündemi öne çıkıyor.

yükselen terazi
1986 ve 2005’teki benzer konular oluşurken, mevcut ilişkilerdeki geçmiş sorunların çözümüne gitme, ilişkilerde denge ve uyum bulmaya ve yeni bir ortaklık veya ilişki başlangıcı, ortaklı paralarda kazanç fırsatı, sağlıkla ilgili kronik rahatsızlıklar söz konusu.

yükselen akrep
kronik rahatsızlıkların ortaya çıkışı tedavi süreci, ameliyat kararı, maddi konularla ilgili ortak gelirlerle ilgili kararlar, yeni işe başlama, günlük hayatın düzene oturtulması, beslenme, diyet kararı öne çıkıyor.

yükselen yay
çocukların hayatında yeni başlangıçlar, yatırım kararları, yeni hobiler, yeni beslenme veya diyet kararı, ev alma-taşınma, aileyi ilgilendiren konularla ilgili kararlar öne çıkıyor.

yükselen oğlak
ebeveyn sağlığı, aileyi ilgilendiren sorunların çözümüne gitme, yakın çevre kardeşlerle ilgili yardım ve destek kararları, taşınma, ebeveynlerin çocuk kararları söz konusu.

yükselen kova
yakın çevre kardeş akrabaların hayatlarıyla ilgili hukuki konular, sağlıkla ilgili çözümler, yeni eğitime başlama, seyahatler, dış görünümde değişimler, diyet, yeni beslenme tarzı öne çıkıyor.

yükselen balık
yeni maddi kazanç fırsatı, işe başlama, gelir gider dengesini düzenleme, sağlık sorunları varsa yeni tedavi yöntemleri deneme, yakın çevreyle ve kardeşlerle ilişkilerde ve onların hayatında süpriz gelişmeler söz konusu.

isar cap Uranyen&Karma Astrolog
Melek Füsun Uysal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
1
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
şimdi ara