Uranüs retrosu bitiyor!

Uranüs retrosu bitiyor!

 Uranüs retrosu bitiyor!

Uranüs hayatlardaki beklenmedik ve ani durumları ifade eden gezegen 29 Ağustos 2023’ten beri geri hareketteydi, nihayet retrodan çıkıyor. 23 derece boğa burcundayken retroya başlayan planet, 19 dereceden Ay düğümlerine 150 derece açı yaparak düz hareketine başlıyor. Toplumu ilgilendiren konularla ve hayatımızdaki gündemiyle büyük uyandırıcı etkiler veren doğasıyla 2024 yılına damgasını vuruyor olacak.

Dial haritada Requem asteroidi, retro hades, neptün, aydüğümleri, juno ve venüs ile aks oluşturan Planet, evlilik ve ilişkilerdeki çözülemeyen ve netlik sağlanamayan konularla ilgili kadersel kararları ifade etmekle birlikte, süregelen tabuları yıkma, rutinden kurtulma etkisini verirken, sıkıntıların ardından gelen mucizevi hak edişlerle ilgili gündemin olacağının altını çizmekte. Maddi konular, ortaklıklarla ilgili geçmiş problemlerin hata ve zararların halline yönelik durum değerlendirmesine gidilme kararını ifade etmekte ve beklenilmeyeni bekleme enerjisi devrede olacak.

Retro süresinde özellikle dispozitörü Venüs’ün de retro hareketindeyken, hayatlardaki sorunlara çare bulma ve mevcut zincirleri kırma enerjileri bloke olmuş ve sıkışmış hissetmiş olabiliriz, Kova burcunun yöneticisi olan Uranüs, Güneş ve Pluton’un kova burcuna geçmiş olmasıyla birlikte gökyüzünde büyük dönüşüm enerjileri tetiklendi. Global anlamda ve bireysel hayatlarda özellikle mart-nisan aylarında hedeflenen ideallere daha kolay ilerleyebilmeyi tetikleyen durumlar söz konusu olacak.

yükselenlere etkisine baktığımda;

Yükselen koç;
para alanında önemli kararlar alabilirsiniz, iş ve kariyer alanındaki değişimler, değerinizin anlaşılmadığını düşündüğünüz çalışma grupları, ve kariyer çevresiyle ilgili dönüşüm, değişimler olabilir. Finansal anlamda daha fazlasını hakettiğiniz düşüncesi becerileri farklı kazanç kapıları açmaya yöneltebilir. Nisan ayında olumlu etkisi görülür olmakla birlikte önünüzdeki 20 yıla etkisini vuracak olan kararlar öne çıkıyor.

Yükselen boğa;
Bireysel hedefleri tekrardan gözden geçiriyorsunuz, maddi kazanç, ekonomik ihtiyaçlar, iş ve kariyer alanında daha önce cesaret edemediğiniz değişim kararları alınabilir. Sağlıksız alışkanlıklardan, yanlış beslenme alışkanlıkları, fazla kilolar ve rutinlerden kurtulma zamanına giriliyor. Dış görünüm, stil, kişisel tarzı değiştirebilirsiniz. Nisan ayında etkiler daha yoğun olacak.

Yükselen ikizler;
negatif düşünce kalıplarından kurtulma, sizi sınırlayıcı ve bloke edici vesveselerden özgürleşmeye yardım edecek etki devrede olacak. Rutin sağlıksız alışkanlıklardan kurtulmak için fırsatlı bir döneme giriliyor. Kişisel gelişim alanında büyük etkiler alırken, yeni şeyler öğrenmek derin iç görü kazandırıyor. Göz ardı ettiğiniz şeyler önünüze gelirken kendinizle ilgili farkedeceğiniz durumlar söz konusu.

Yükselen yengeç;
Gelecek planlarıyla ilgili bir çok fikir gerçekleştirme zamanına giriliyor. Özellikle iş ve kariyer alanında projeler geliştirebilir, uzun vadeli hayata geçirebilir ve sosyal çevreniz değiştirebilirsiniz. Nisan ayında daha yüksek etkilerle hayata geçecek enerji, daha önce yetersiz olduğunuz için cesaretini gösteremediğiniz daha gerçekçi bakış açısıyla kararlar aldıracak.

Yükselen aslan;
iş ve kariyer, hedeflenen konularla ilgili blokeleri kaldırmak, mevcut sıkıntılardan özgürleşmek adına alınacak kararlar öne çıkıyor. Bu konuda eş, birlikte iş yaptığınız kişiler fikirleriyle yardımcı olarak cesaret göstereceğiniz durumlara etki ediyorlar. özellikle Nisan aylarında netleşecek ve fırsatlı etkiler daha öne çıkacak.

Yükselen başak;
yaşam alanı, çalışma ortamı, uzak yerler, yurtdışı seyahatler, akademik alan, eğitimler, günlük rutininiz, yaşadığınız yer, beslenme düzeninizin değişeceği kararlar öne çıkıyor. Özellikle Nisan ayında etkisini net hissedeceğiniz konu, Satürn balık yerleşiminden etki alarak evlilik, taşınma gibi etkiler söz konusu olurken bu alanlarda beklenmedik ani fırsatlar söz konusu olacak. Önünüzdeki 20 yıla damgasını vuracak farklı bakış açıları geliştireceğiniz zaman dilimi.

Yükselen terazi;
ortak para kaynakları, ortaklı kazançlar, ödemeler, dışarıdan alınan finansal destekler konusunda daha bireysel karar alma, çocuklar ve yatırımlara yönelik planlar yapma zamanı. Nisan aylarında yoğunlaşacak durum önünüzdeki 20 yıl süresince hayatlara etki edecek. Cesaret gösteremediğiniz veya çözümünü bulamadığınız durumlarda aile büyükleri ve çocuklardan destek alınıyor.

Yükselen akrep;
eş ve hayatınızdaki kişilerle ilişkilerde beklenmedik etkiler öne çıkıyor. Aşağı çeken ve sorunlu ilişkilerden özgürleşme, ortaklı işlerinizden ayrılma kararı verme söz konusu. Bulunduğunuz yerden ayrılma, evi ve aileyi ilgilendiren konularda karar alma, özellikle Nisan ayında yoğunlaşacak etkiyle sorunlardan özgürleşme, bağımsız olmayı isteme öne çıkıyor.

Yükselen yay;
iş ortamınızda bazı beklenmedik, öngörülemeyen ve ani etkiler söz konusu. Günlük rutininiz, hayat kalitenizle ilgili daha yenilikçi kararlar alabilir, beslenme rutininiz, kötü alışkanlıklar ve kilo kontrolü sağlamak amacı önemli olacaktır. Kronik sağlık sorunlarıyla ilgili gerçekçi yaklaşımlar ve işinin ehli kişilerden yardım alma, yeni eğitimler, maddi kazanç fırsatı, çalışma ortamınızın değişimi söz konusu.

Yükselen oğlak;
Yetenekler, çocuklar, özel hayatınız, yatırımlarla ilgili beklenmedik gelişmeler söz konusu. Özellikle nisan aylarında yoğun etki gerçekleşirken, cesaret edemediğiniz veya kısıtlanmış bloke edilmiş hissiyatının çözüldüğü, daha ortaklaşa kararlardan özgürleşeceğiniz bir zaman dilimine giriliyor. Maddi açıdan güvende hissetmek adına yatırımlarda bireysel ve uzun vadeli kararlar alınıyor.

Yükselen kova;
evi, ebeveynleri ve aileyi ilgilendiren konularda beklenmedik, öngörülemeyen ve ani durumlar öne çıkıyor. Bireysel anlamda ihtiyaçlarınızla ilgili sizi kısıtlayan, bloke eden rutin ve katı kurallardan özgürleşme kararı alırken, özellikle Nisan aylarında ev alım-satım, tadilat, taşınma, ebeveyn sağlığıyla ve genel sağılığınızla ilgili konular öne çıkıyor.

Yükselen balık;
yakın çevre, kardeş ve akrabaların hayatıyla ilgili ani beklenmeyen ve öngörülmeyen gelişmeler söz konusu. Yeni eğitimlere katılmak, sosyal medyada, satış, reklam, pazarlama konularında kendini daha etkili gösterme kararları alınırken, etkiler Nisan aylarında daha yoğun hissedilir. Manevi anlamda spiritüel konular ilginizi çekerken, içsel derinleşme ve manevi büyüme deneyimleri yaşanabilir.

isar cap Uranyen&Karma Astrolog
Melek Füsun Uysal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
1
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
şimdi ara